poniedziałek, 15 stycznia 2024 07:02

On i jego wspólnik wpadli w ręce policji. Seryjni złodzieje staną przed sądem

Autor Mirosław Haładyj
On i jego wspólnik wpadli w ręce policji. Seryjni złodzieje staną przed sądem

W poniedziałek (8 stycznia) funkcjonariusze z komisariatu przy ul. Szerokiej zatrzymali mężczyznę odpowiedzialnego za kilkukrotną kradzież rowerów. Zatrzymany został również jego wspólnik. Mężczyźni staną przed sądem.

8 stycznia kryminalni z Komisariatu Policji I w Krakowie udali się w rejon krakowskiego Rynku, aby schwytać mężczyznę podejrzanego o serię kradzieży rowerów, które miały miejsce w pierwszej połowie grudnia ubiegłego roku w okolicach Starego Miasta. Po otrzymaniu informacji dotyczących miejsca przebywania sprawcy, policjanci zlokalizowali mężczyznę odpowiadającego jego rysopisowi. Został on natychmiast skontrolowany, a także poinformowany o powodzie interwencji policyjnej.

W rezultacie mężczyzna został aresztowany i przetransportowany do pobliskiego komisariatu. Po dwóch dniach, na obszarze jednego z krakowskich centrów handlowych, funkcjonariusze zatrzymali jego młodszego wspólnika. Według ustaleń śledczych, w pierwszych dniach grudnia ubiegłego roku obaj mężczyźni wspólnie dokonali trzech kradzieży jednośladów w centrum miasta. Co więcej, starszy z nich podjął się kolejnej kradzieży roweru samodzielnie, już 15 grudnia 2023 roku. W trakcie przesłuchania obaj zatrzymani przyznali się do dokonania kradzieży rowerów.

Poszkodowani właściciele jednośladów oszacowali straty na łączną kwotę ponad siedmiu i pół tysiąca złotych. Obydwaj mężczyźni zostali postawieni zarzutów kradzieży, za co grozi im kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo, wobec starszego z nich, prokuratura zdecydowała się na zastosowanie policyjnego dozoru.

Inf. i foto: KMP Kraków

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka