wtorek, 31 maja 2022 18:36

Opel wypadł z drogi i uderzył w wiatę przystankową. Autem podróżowali sami nastolatkowie

Autor Joanna Jamróz-Haładyj
Opel wypadł z drogi i uderzył w wiatę przystankową. Autem podróżowali sami nastolatkowie

30 maja o godzinie 20:19 zastępy z JRG w Krynicy Zdroju oraz OSP Muszyna zostały wezwane do działań do miejscowości Złockie.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że samochód osobowy marki Opel Astra wypadł z drogi i uderzył w wiatę przystankową. Na przystanku autobusowym nie przebywały w tym czasie żadne osoby. Uszkodzony pojazd znajdował się bezpośrednio w przestrzeni przystanku. Samochodem podróżowały dwie osoby w wieku 19 i 17 lat. Opuścili oni pojazd o własnych siłach przed przybyciem strażaków i nie uskarżali się na żadne dolegliwości oraz odmawiali potrzeby wezwania karetki pogotowia.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Kierowano ruchem drogowym, który odbywał się wahadłowo oraz odłączono akumulator w uszkodzonym pojeździe. Po konsultacji z pracownikami UMiGU Muszyna podjęto decyzje o zabraniu uszkodzonej wiaty przystankowej.  Przy pomocy piły szablastej odcięto uszkodzone podpory przystanku i przemieszczono uszkodzoną wiatę poza obrys jezdni w oczekiwaniu na zabranie przez służby porządkowe. Dodatkowo obcięto wystające z chodnika stalowe profile do których zamocowany był przystanek by zabezpieczyć pieszych przed ostrymi krawędziami. Szkoło z rozbitego przystanku zostało zmiecione w jedno miejsce oraz poinformowano o nim służby porządkowe.

Po uszkodzony samochód przyjechała laweta pomocy drogowej.  Do czasu zakończenia czynności policyjnych oraz pomocy w załadunku uszkodzonej wiaty przystankowej na miejscu pozostał zastęp OSP Muszyna. Działania strażaków trwały ponad godzinę.

Inf. i foto: PSP Nowy Sącz

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje