poniedziałek, 11 kwietnia 2022 09:27

Orienteering w Chrzanowie odhaczony. Organizatorzy wyruszają w dalszą trasę!

Autor Joanna Obajtek
Orienteering w Chrzanowie odhaczony. Organizatorzy wyruszają w dalszą trasę!

Mapa w dłoń i wyprawa w poszukiwaniu przygód. W sobotę, 2 kwietnia wystartował chrzanowski Primaaprilisowy marsz na orientację w lesie na osiedlu Kościelec. Liczba zawodników niespodziewanie wyniosła prawie setkę!

2 kwietnia prawie 100 osób zebrało się w lesie na osiedlu Kościelec. Tam organizatorzy wręczyli każdemu instrukcję, gdzie szukać punktów kontrolnych. Do wybranej trasy przygotowana była również mapa. Zadaniem uczestników było właściwe odczytanie mapy i dotarcie do wyznaczonych punktów. Podczas orienteeringu sprawdzane były takie umiejętności jak czytanie mapy, logiczne myślenie i praca w grupie.

Zawodnicy przygotowują się do marszu/ fot. organizatora

Wśród zawodników były również ,,świeżaki’’- osoby które po raz pierwszy miały styczność z taką formą spędzania swojego czasu wolnego. Specjalnie dla takich osób były przygotowane łatwiejsze trasy: od początkującej, poprzez średniozaawansowaną i zaawansowaną.

Zawodnicy wystartowali i szukają punktów kontrolnych/ fot. organizatora

Po dotarciu na metę na uczestników czekały przekąski w formie jabłek. Oprócz tego zostały wręczone medale za zajęcie pierwszego, drugiego lub trzeciego miejsca w obranych kategoriach.

– Tematycznie do dnia żartów pogoda postanowiła nam taki zrobić i dzień wcześniej spadł śnieg, który towarzyszył nam również w trakcie zawodów. Nic straconego! Sceneria była przepiękna, a zawodnicy z uśmiechem szli przed siebie. Najważniejszy jest dreszczyk emocji i dobra rywalizacja, która dodawała chęci i zapału do gry – mówią organizatorzy orienteeringu.

Zakończenie zawodów jabłkowym poczęstunkiem/ fot. organizatora

Orienteering to zawody w formie marszu na orientację. Ich ideę promuje Stowarzyszenie Rozwoju Orienteeringu, które łatwo znajdziemy na facebooku. To grupa osób, które od spędzania czasu w internecie wolą rwące rzeki i dzikie ostępy. Do organizowanych przez nich marszów możemy dołączyć w różnych miastach Polski. Wystarczy śledzić ich na facebooku i być na bieżąco.

Fot. organizatora

Chrzanów - najnowsze informacje