poniedziałek, 8 stycznia 2024 14:33

Orszak Trzech Króli w Myślenicach: Kolorowy pochód przeszedł ulicami miasta!

Autor Artykuł sponsorowany
Orszak Trzech Króli w Myślenicach: Kolorowy pochód przeszedł ulicami miasta!

To są najbardziej barwne jasełka na świecie - ulicami Myślenic przeszedł Orszak Trzech Króli! Trzej mędrcy Kacper, Melchior i Baltazar w korowodach czerwonym, niebieskim i zielonym wraz z mieszkańcami podążali do Rynku z kolędami na ustach, by oddać pokłon Nowonarodzonemu. Mieszkańcy tłumnie zaangażowali się w udział w orszakach, a tradycja Święta Trzech Króli już na stałe wpisała się w myślenickie wydarzenia.

Orszak czerwony króla Kacpra reprezentujący Europę został zorganizowany przez parafię Świętego Brata Alberta w Myślenicach, startował spod kościoła parafialnego na Osiedlu 1000-lecia w Myślenicach. Orszak niebieski z królem Baltazarem, którego start zaplanowano na Placu Targowym na Dolnym Przedmieściu został zorganizowany przez parafię Świętego Wojciecha w Osieczanach – niebieski korowód reprezentował Afrykę. Natomiast azjatycki zielony pochód z Królem Melchiorem reprezentowała parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bysinie i rozpoczęła wspólne kolędowanie w barwnym korowodzie rozpoczynającym się pod kościołem parafialnym w Bysinie.

Na Rynku odbyły się jasełka przygotowane przez Oazę Dzieci Bożych działającą przy Sanktuarium Pani Bożej Myślenickiej we współpracy z Grupą Misterium, a wspólne kolędowanie zaintonowała Schola Różyczki Pani Myślenickiej.

- Dziękuje wszystkim zaangażowanym w organizację tegorocznego Orszaku Trzech Króli. Życzę, abyśmy nie tylko w tych świątecznych dniach, ale i przez wszystkie 2024 roku potrafili we wspólnocie i wzajemnej życzliwości zawsze podążać ku dobru za światłem Betlejemskiej Gwiazdy - powiedział do zebranych burmistrz Jarosław Szlachetka.

Organizatorami Orszaku Trzech Króli były Miasto i Gmina Myślenice i parafia Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Myślenicach, natomiast wsparcie organizacyjne zapewniły Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu, OSP Myślenice Górne Przedmieście, Reprezentacyjny Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Myślenicka, Reprezentacyjna Orkiestra Miasta i Gminy Myślenice oraz parafie: Świętego Brata Alberta w Myślenicach, Świętego Wojciecha w Osieczanach oraz Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bysinie.

Podczas Orszaku, jak co roku Zespół Parafialny Caritas Betania przeprowadził zbiórkę dla najbardziej potrzebujących. Każdy mógł przynieść i złożyć w darze żywność, albo wrzucić datek do puszki.

Myślenice - najnowsze informacje

Rozrywka