wtorek, 22 września 2020 12:02

Osiem dni Erzsébet - czy w Krakowie działa seryjny morderca ?

Autor Głos 24
Osiem dni Erzsébet - czy w Krakowie działa seryjny morderca ?

24 września 2020 premiera nowej powieści kryminalnej Janusza Miki.

Na krakowskiej Krowodrzy znika dziewczyna. W tym samym czasie w mieście trwa festiwal poświęcony seryjnym mordercom. Czy te dwie sprawy się łączą?

Dziennikarz śledczy Kornel Rączy, dzięki nadnaturalnym zdolnościom córki, trafia na trop zaginionej studentki. Przyjdzie mu się zmierzyć zarówno z biurokracją policji, jak i fanatyzmem wytrawnego gracza, który pragnie obmyć we krwi nie tylko młode, kobiece ciało.

Janusz Mika w swojej najnowszej powieści prowadzi czytelnika w świat faktów, które połączył ze współczesną historią detektywistyczną, gdzie odkrycie tożsamości sprawcy zbrodni jest równie istotne, co próba zrozumienia sekretów ludzkiej psychiki i motywacji.

***

Kiedy niewiarygodne zdolności pojawiają się w najbardziej nieoczekiwanych momentach…  Natalia Rączy doświadcza wizji. Młoda dziewczyna jest w wielkim niebezpieczeństwie. Kornel Rączy ojciec i dziennikarz śledczy musi zacząć działać, inaczej ona zginie! Nieoczekiwanie los dał mu wskazówkę, by wyjaśnić tę makabryczną zagadkę. A to dopiero początek śmiertelnej rozgrywki o znacznie większą stawkę.

Świetny kryminał w krakowskiej scenerii i na tle najbardziej morderczych umysłów w dziejach!  Trzyma w napięciu, zapiera dech i nie pozwala zasnąć.  Polecam.
Joanna Jodełka

***

Janusz Mika stworzył bezpretensjonalną kryminalna intrygę w mgiełce krakowskiej dekadencji. Przekonajcie się o tym sami!
Mariusz Czubaj

***

Zawsze czułem, że „pod skórą” znanych historii może kryć się znacznie więcej niż możemy sobie wyobrazić. Dałem się poprowadzić autorowi przez swojskie zakątki Krakowa w mroczne tajemnice, które nie uznają historycznych ani czasowych granic. Uwierzyłem w jego historię, czego i innym Czytelnikom życzę. Zaskakująca i wciągająca lektura nawet dla kogoś, kto od lat nie tknął powieści kryminalnej.
Krzysztof Trebunia-Tutka

Kultura

Kultura - najnowsze informacje