piątek, 24 grudnia 2021 10:00

Kraków: Osiołek, kozy i alpaki - żywa szopka znowu czeka na odwiedzjących [WIDEO]

Autor Patryk Trzaska
Kraków: Osiołek, kozy i alpaki - żywa szopka znowu czeka na odwiedzjących [WIDEO]

Wielu z nas szuka oryginalnego i przyjemnego sposobu na spędzenie czasu z rodziną podczas świąt. Odpowiedź może czekać tuż za rogiem. Okazuję się, że idealną okazją jest odwiedzenie żywej szopki w krakowskim zoo, która jak w zeszłym roku będzie czekać na tłumy.

Już od 25 do 27 grudnia w godzinach pomiędzy 12 a 14 każdy będzie miał okazje obejrzeć szopkę, zrobić wspólne rodzinne zdjęcie wraz ze zwierzakami, a także miło spędzić czas-Zoo w Krakowie zima jest wyjątkowo piękne. W zeszłym roku zainteresowanie żywą szopką była tak duże, że niektórzy krakowianie musieli odstać swoje w kolejce, aby ją zobaczyć – mówi Ewa Całus Dyrektorka ds. dydaktyki i promocji Fundacji Miejski Park i Ogród Zoologiczny w Krakowie.

Na zwiedzających poza szopką czeka specjalna zimowa ścieżka zwiedzania. Goście zoo będą mieli możliwość obejrzenia zwierząt w przepięknej zimowej scenerii. Do zobaczenia będą takie zwierzęta jak: lisy polarne, renifery, alpaki, czy pingwiny Humboldta.

Jednak to nie wszystko, co czeka na odwiedzających. W ramach projektu „Wokół szopki” na terenie krakowskiego zoo, zwiedzający będą mieli okazję podziać jedną z 33 krakowskich szopek eksponowanych na terenie miasta. Jest to pierwszy raz, kiedy tak szopka pojawia się na terenie zoo – mówi Ewa Całus. W związku z tym koniecznie trzeba zajrzeć do żyrafiarni, gdzie czekać będzie ta piękna szopka aż do końca stycznia.

Żywa szopka w Zoo nie jest jedyną taką ekspozycją w Krakowie. Miłośnicy spacerów od 24 grudnia mogą odwiedzić żywą szopkę na skwerze przy ulicy Franciszkańskiej. – Plac przed bazyliką św. Franciszka stanie się na dwa dni miejscem pięknych spotkań i wspólnego śpiewu, a przede wszystkim dzielenia się radością z przyjścia na świat naszego Zbawiciela – piszą Franciszkanie.

Dla franciszkanów to wydarzenie ma znaczenie szczególne, gdyż twórcą pierwszej żywej szopki był św. Franciszek z Asyżu. W roku 1223, chcąc w wyjątkowy sposób przeżyć radość z narodzin Chrystusa, przygotował on żywą szopkę dla mieszkańców miejscowości Greccio. Naśladując go, franciszkanie z Krakowa co roku starają się pomóc gościom zgromadzonym na placu przed bazyliką, lepiej przeżyć Tajemnicę Bożego Narodzenia.

Szczegółowy program wydarzenia:

24 grudnia, Wigilia Bożego Narodzenia

22:30 Przywitanie i życzenia świąteczne – ks. abp Marek Jędraszewski

Kolędowanie – Zespół „Fioretti”

25 grudnia, Boże Narodzenie

15:00 Rozpoczęcie, przywitanie gości

Kolędowanie:

15:10 – Zespół „Kwartet C.D.N.”

16:30 – Zespół „jakubowe Muszelki”

18:00 - Zespół „Fioretti”

Przez cały czas wydarzenia wystawiona będzie Szopka Bożonarodzeniowa ze Świętą Rodziną i żywymi zwierzętami.

Kraków

Kraków - najnowsze informacje