czwartek, 6 lipca 2023 10:36

OSP Grabie i Gorzków ze złotem w Zawodach MDP

Autor Marzena Gitler
OSP Grabie i Gorzków ze złotem w Zawodach MDP

W sobotę, 24 czerwca na obiekcie sportowym przy Szkole nr 6 w Wieliczce odbyły się Gminne Zawody Sportowo-pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z Gminy Wieliczka. Zawody obserwował Wiceburmistrz Miasta i Gminy Wieliczka – Piotr Krupa.

W rywalizacji uczestniczyło osiem drużyn, jedna dziewczęca i siedem chłopięcych: OSP Byszyce, Chorągwica, Czarnochowice, Gorzków, Grabie drużyna dziewczęca, Grajów, Węgrzce Wielkie oraz Zabawa.

Konkurencje oceniała Komisja sędziowska pod kierownictwem mł. kpt. Mateusza Soból. Ze względu na intensywne opady deszczu, zawody zakończono na jednej konkurencji, którą było rozwiniecie bojowe.

Finalnie w rywalizacji dziewcząt najlepsza okazała się reprezentacja OSP Grabie, z kolei u chłopców triumfowali młodzi druhowie z OSP Gorzków. Drugie miejsce podczas zawodów zajęła reprezentacja OSP Zabawa, a najniższym stopniu podium OSP Czarnochowice.

Wszystkie drużyny obdarowane zostały czapkami MDP (pakiety po 15 szt.), a zwycięskie drużyny od I do III miejsca pucharami.

W zawodach powiatowych, Gminę Wieliczka reprezentować będą Dryżyny: OSP Grabie w grupie dziewczęcej i OSP Gorzków i OSP Zabawa w grupie chłopięcej.

Inf./fot. UMiG Wieliczka

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje

Rozrywka