piątek, 21 lutego 2020 16:19

Oświęcim. 17-letni amator narkotyków, mógł mieć związek z włamaniami

Autor Katarzyna Domagała
Oświęcim. 17-letni amator narkotyków, mógł mieć związek z włamaniami

Policjanci z oświęcimskiej komendy Policji rozliczają 17 – letniego mieszkańca Oświęcimia z popełnionych przestępstw. Nastolatek jest podejrzany o posiadanie środków odurzających. Oprócz narkotyków  w mieszkaniu zabezpieczono również przedmioty najprawdopodobniej pochodzące z kradzieży.

W trakcie prowadzonych czynności policjanci Wydziału Kryminalnego oświęcimskiej komendy Policji ustalili, że 17 – letni mieszkaniec Oświęcimia może posiadać narkotyki. Aby zweryfikować te ustalenia, w czwartkowy poranek funkcjonariusze pojawili się w mieszkaniu, w którym przebywał nastolatek.

Podczas  przeszukania policjanci ujawnili dwa woreczki strunowe, w tym jeden z amfetaminą, natomiast drugi z marihuaną oraz wagę elektroniczną. Podczas czynności kryminalni zauważyli, że w mieszkaniu znajdują się również łomy, nożyce do cięcia metalu, kilka zegarków, miedzioryt przedstawiający bitwę pod Grunwaldem, rycina przedstawiająca Husarza, metalowa kasetka, młotowiertarka,  oraz skrzynka narzędziowa z odręcznym napisem „Szczepan”.  

Podejrzewając, że część przedmiotów mogła służyć do dokonywania włamań, a część mogła pochodzić z kradzieży, których właściciele do tej pory nie zgłosili, funkcjonariusze zabezpieczyli je i aktualnie weryfikują źródło ich pochodzenia.

Wszystkie osoby, które na zdjęciach rozpoznają swoją własność, proszone są o kontakt z policjantami Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu pod numer 33 8475280.

Info, foto: KPP Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje