wtorek, 29 września 2020 10:44

Oświęcim. Pozytywne zakończenie lata w sercu Oświęcimia – pomoc dla Nikoli Kurpas

Autor Wiktoria Mitura
Oświęcim. Pozytywne zakończenie lata w sercu Oświęcimia – pomoc dla Nikoli Kurpas

Stowarzyszenie Pozytywni i restauracja La Rossa zapraszają na Pozytywne zakończenie lata. Podczas wydarzenia będą zbierane datki na operację Nikolki Kurpas.

13-latka z Brzeszcz cierpi na czterokończynowe porażenie mózgowe. Pomimo intensywnej rehabilitacji dziewczynka nie jest w stanie samodzielnie funkcjonować - nie chodzi, nie siedzi, nie mówi. Teraz pilnie potrzebuje rekonstrukcji biodra.

Operacja jest zaplanowana na październik, ale brakuje nam jeszcze 90 tysięcy złotych. Prosimy o datki dla naszej Nikolki, ona naprawdę cierpi - mówi Faktom Oświęcim Halina Wójcik, babcia Nikolki.

Krótki film pokazujące cierpienie dziecka:

Koszmarne cierpienie i jedyna szansa - pomóż Nikoli❗️
Nikola musi pilnie przejść operację, bo ból staje się nie do wytrzymania! Najgorsze jest to, że ona nawet nie może mi powiedzieć, jak bardzo cierpi, a ja odchodzę od zmysłów, ile jeszcze jej tych sił do walki wystarczy... Nikolka niczemu nie zawiniła, urodziła się tylko dwa miesiące za wcześnie… To

Stowarzyszenie Pozytywni, działające w powiecie oświęcimskim jest znane przede wszystkim ze zbiórek nakrętek, aukcji facebookowych, wyzwań i wielu innych działań - na rzecz Nikolki, a także nietuzinkowych wyzwań. Teraz, postanowili się spotkać z mieszkańcami powiatu i zapraszają na pyszne i taneczne zakończenie lata.

Sebastian Szromu Schrom, Szef kuchni restauracji La Rossa oraz uczestnik 3. edycji Hell’s Kitchen w duecie ze Zbyszkiem Harężlakiem, Szefem kuchni Tawerny pod Żaglem przygotują na wielkiej dwumetrowej patelni  bigos dla gości pikniku” - zachęca Magdalena Kapica, prezes stowarzyszenia Pozytywni.

Oprócz bigosu na smakoszy będzie czekała wojskowa grochówka prosto z jednostki Wojskowej Nil w Krakowie.

Kalorie będzie można zgubić podczas salsy ze szkołą tańca Salsa Fun lub wspólnego treningu z Gym for You.

Na stoiskach zaprezentują się między innymi piłkarze, młodzi hokeiści, strażacy z Brzezinki, straż miejska, a także grupa rekonstrukcyjna GRH Posterunek Policji Państwowej w Oświęcimiu.

Serdecznie zapraszamy w niedzielę 4 października na rynek w Oświęcimiu - dodaje Mirosław Semik, wiceprezes zarządu stowarzyszenia Pozytywni.

Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawują: Miasto Oświęcim, Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu i Gmina Oświęcim. Medialnie przedsięwzięcie wspierają Fakty Oświęcim i portal KulturalnyPowiat.pl, a finansowo restauracja La Rossa i firma Planpol.

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje