wtorek, 7 września 2021 14:31

Oświęcim. Sen mógł doprowadzić do tragedii. "Zmęczony kierowca prowadzi pojazd podobnie do kierowcy będącego pod wpływem alkoholu czy narkotyków"

Autor Norbert Kwiatkowski
Oświęcim. Sen mógł doprowadzić do tragedii. "Zmęczony kierowca prowadzi pojazd podobnie do kierowcy będącego pod wpływem alkoholu czy narkotyków"

We wtorek, 7 września tuż po godzinie 8,  służby ratunkowe interweniowały w związku z kolizją drogową, do której doszło w Przeciszowie na ulicy Krakowskiej.  To już kolejna kolizja, której przyczyną było zaśnięcie kierowcy w trakcie jazdy.

Podczas czynności na miejscu zdarzenia policjanci ustalili, że 34 – letni mieszkaniec Oświęcimia,  kierując samochodem marki Seat Ibiza, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego zjechał z jezdni i uderzył w betonowy mostek, po czym dachował.

Kierowca został przewieziony przez Pogotowie Ratunkowe do szpitala na szczegółowe badania.

W rozmowie z 34 – latkiem policjanci ustalili, że przyczyną utraty panowania nad samochodem był fakt,  iż wracając z nocnej zmiany zasnął za kierownicą.

Policjanci przypominają, apelują i przestrzegają.

"Policjanci przypominają, że zmęczony kierowca prowadzi pojazd podobnie do kierowcy będącego pod wpływem alkoholu czy narkotyków.   Dlatego niezwykle ważna jest świadomość i zdrowy rozsądek kierujących, którzy nie powinni lekceważyć pierwszych objawów zmęczenia".

Jeśli czujemy, że prowadząc pojazd zaczynamy mieć trudności z koncentracją oraz skupieniem uwagi,  często ziewamy i przecieramy oczy, a powieki robią się coraz cięższe, nie należy zwlekać. Należy zatrzymać pojazd w bezpiecznym miejscu i odpocząć.

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje