środa, 25 maja 2022 09:03

Oświęcim. Zbyt wcześnie kolego. Pijany 15-latek wszczął awanturę

Autor Norbert Kwiatkowski
Oświęcim. Zbyt wcześnie kolego. Pijany 15-latek wszczął awanturę

Młodość rządzi się swoimi prawami, jednak za popełnione czyny trzeba brać odpowiedzialność. Policjanci z Oświęcimia podczas interwencji ujęli nietrzeźwego 15 – latka. Nieletni mieszkaniec Oświecimia wszczął awanturę z osobami, które zwróciły mu uwagę na głośnie zachowanie.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek. Tuż przed godziną 19, operator numeru alarmowego 112 otrzymał zgłoszenie od mieszkańca Oświęcimia dotyczące awantury grupy osób nad zbiornikiem wodnym Kruki w Oświęcimiu. We wskazany rejon natychmiast pojechał jeden z patroli.

Mundurowi dojeżdżając na miejsce zauważyli szarpaninę pomiędzy trójką osób w związku z tym natychmiast zobowiązali jej uczestników do zachowania zgodnego z prawem.  Z relacji uczestniczki zdarzenia 39 – letniej mieszkanki Oświęcimia wynikało, że przebywała ona nad zbiornikiem wodnym razem ze swoim partnerem. Niedaleko nich rozłożyła się grupa nastolatków, którzy zachowywali się bardzo głośno.

Para zwróciła  im uwagę, lecz wtedy agresja słowna jednego z nastolatków  została skierowana w ich stronę . Kobieta i jej partner postanowili wrócić do domu. Przechodząc obok nastolatków jeden z nich,  15 – latek podbiegł do 39 – latki i kopnął ją. Wtedy doszło do szarpaniny.

Rozmawiając z nieletnim policjanci wyczuli od niego woń alkoholu. Chłopak trafił do oświęcimskiej komendy Policji. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 1,2 promila alkoholu. Następnie został przekazany pod opiekę matki.  Materiały dotyczące czynów których dopuścił się nieletni zostaną przekazane do Sądu Rejonowego w Oświęcimiu Wydziału Rodzinnego i Nieletnich.

Policjanci przypominają rodzicom, że czas spędzany poza domem przez nastolatków może stać się okazją do eksperymentowania z papierosami, alkoholem czy narkotykami. W przypadku osób do 18 roku życia takie zachowanie stanowi przejaw demoralizacji. Ponadto apelują do rodziców aby w procesie wychowania młodego człowieka zwracali uwagę na poszanowanie prawa oraz norm społecznych, a także szacunek wobec innych osób

Źródło: KPP w Oświęcimiu Foto: pixabay

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje