środa, 13 grudnia 2023 13:52

Otwarto nową halę sportową w Mietniowie. "Będzie służyć uczniom i mieszkańcom."

Autor Marzena Gitler
Otwarto nową halę sportową w Mietniowie. "Będzie służyć uczniom i mieszkańcom."

- Oddanie do użytku kolejnego obiektu w Mietniowie wieńczy kilkuletni proces tworzenia nowoczesnego centrum edukacyjno-sportowego w sołectwie - powiedział podczas uroczystości burmistrz Wieliczki, Artur Kozioł. - Nowa sala gimnastyczna, służyć będzie uczniom szkoły, a także mieszkańcom - podkreślił.

12 grudnia w Mietniowie otwarto nowo wybudowaną halę sportową przy Szkole Podstawowej im. Anny Iskry. Uroczystość zgromadziła społeczność szkoły, mieszkańców, dyrektorów szkół i przedszkoli, nauczycieli, radnych oraz przedstawicieli władz samorządowych z burmistrzem Wieliczki Arturem Koziołem na czele.

Otwarcie hali sportowej w Mietniowie

#Wieliczka #Mietniów #Edukacja #Inwestycje Oddanie do użytku kolejnego obiektu w Mietniowie wieńczy kilkuletni proces tworzenia nowoczesnego centrum edukacyjno-sportowego w sołectwie. Na imponującą infrastrukturę składają się: rozbudowana niedawno szkoła, zmodernizowane boisko, przedszkole, świetlica środowiskowa, a od dziś także nowa sala gimnastyczna, która służyć będzie uczniom szkoły, a także mieszkańcom.

Opublikowany przez Artur Kozioł Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka Środa, 13 grudnia 2023

Wiele wzruszeń, słów o spełnionych marzeniach i planów na przyszłość towarzyszyło części oficjalnej prowadzonej przez dyrektora szkoły Roberta Bębasa, który wspólnie z Radą Rodziców i uczniami złożył podziękowania na ręce burmistrza Wieliczki.

- Oddanie do użytku kolejnego obiektu w Mietniowie wieńczy kilkuletni proces tworzenia nowoczesnego centrum edukacyjno-sportowego w sołectwie - powiedział podczas uroczystości burmistrz Artur Kozioł. - Na imponującą infrastrukturę składają się: rozbudowana niedawno szkoła, zmodernizowane boisko, przedszkole, świetlica środowiskowa, a od dziś także nowa sala gimnastyczna, która służyć będzie uczniom szkoły, a także mieszkańcom - podkreślił.

Nowa hala przy szkole w Mietniowie to kolejna sfinalizowana w tym roku inwestycja oświatowa, co pokazuje, że rozbudowa i unowocześnienie infrastruktury edukacyjnej to jeden z priorytetów wielickiego samorządu. O skali inwestycji edukacyjnych w mieście i gminie Wieliczka przypomniał w swoim wystąpieniu burmistrz Wieliczki Artur Kozioł. Aktualnie wielicki samorząd realizuje kilkanaście zadań inwestycyjnych wielickiej bazy oświatowej. - Samorząd może wspólnie przeprowadzać kolejne inwestycje i tym samym spełniać marzenia i potrzeb lokalnej społeczności dzięki wielkiej pracy i determinacji całego zespołu, współpracy z mieszkańcami oraz wsparciu Rady Miejskiej  - podkreślił włodarz Wieliczki.

Nowoczesna hala sportowa w Mietniowie została wybudowana z własnych środków Gminy Wieliczka. Samorząd przeznaczył na to 13 mln zł, z czego tylko 1 mln zł to kwota pozyskanego dofinansowania. Budżet przeznaczony na funkcjonowanie prowadzonych przez samorząd Wieliczki szkół i przedszkoli to blisko 200 mln zł, z czego 104 mln zł to środki pochodzące ze środków własnych - z budżetu Gminy Wieliczka.

Nowy obiekt poświęcił proboszcz pawlikowickiej parafii p.w. św. Michała Archanioła ks. Piotr Bieniek.

Uroczystość uświetnił program artystyczny, który wspólnie z nauczycielami przygotowali uczniowie wszystkich klas oraz absolwenci szkoły. Zaprezentowali w nim swoje talenty taneczne i wokalne oraz sportowe, co tym dobitniej pokazuje jak bardzo potrzebną inwestycją jest wybudowanie nowej hali sportowej dla mietniowskiej społeczności.  

fot. UMiG Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje

Rozrywka