wtorek, 28 maja 2024 14:50

"Padał deszcz, a mimo to cały czas jeden z policjantów klęczał przy poszkodowanej". Świadek zdarzenia dziękuje funkcjonariuszom

Autor Katarzyna Jamróz
"Padał deszcz, a mimo to cały czas jeden z policjantów klęczał przy poszkodowanej". Świadek zdarzenia dziękuje funkcjonariuszom

Świadek potrącenia rowerzystki skierował do Komendy Miejskiej Policji w Krakowie wyrazy uznania dla funkcjonariuszy ruchu drogowego, którzy przybyli na miejsce zdarzenia i zaopiekowali się poszkodowaną kobietą. – Jest nam niezmiernie miło, że doceniona została postawa policjantów, dla których takie zdarzenia są codziennością, a empatia wobec osób poszkodowanych, jest niezwykle ważna w takich sytuacjach – komentuje policja.

Do niezwykle groźnej sytuacji doszło w piątek (17 maja) na al. Władysław Andersa w Krakowie. W godzinach popołudniowych samochód osobowy potrącił rowerzystkę. Policjanci, którzy przybyli na miejsce zdarzenia natychmiast udzielili poszkodowanej pomocy. Kobieta doznała potłuczeń, a po upadku z roweru nie mogła wstać. Jeden z funkcjonariuszy przeprowadzał czynności z kierowcą, który doprowadził do potrącenia, podczas gdy drugi z mundurowych opiekował się poszkodowaną, aż do przybycia karetki pogotowia.

"Życzę sobie więcej takich policjantów"

Kilka dni później do Komendy Miejskiej Policji w Krakowie wpłynął list od świadka zdarzenia, w którym podziękował on funkcjonariuszom za ich profesjonalizm i okazaną potrąconej kobiecie pomoc. Oto fragment przesłanych podziękowań, opisujących odczucia świadka: „Policjanci od razu bez żadnego zastanawiania się wiedzieli, jak działać, jeden z policjantów zaczął udzielać pomocy rowerzystce, drugi zajął się pozostałymi sprawami, ustalał świadków, komunikował przez radiostację całą sytuację. (…) Kobieta miała problemy z kręgosłupem i leżała na ziemi, padał deszcz, a mimo to cały czas jeden z policjantów klęczał przy poszkodowanej, zakrywał foliami, rozmawiał z nią, trzymał za rękę, nawet jak na miejsce przyjechała kolejna załoga policji, to klęczał nadal przy rowerzystce(…). Patrząc z boku na całą sytuację, mogę jedynie pochwalić działania policjantów na miejscu, pełen profesjonalizm, fachowość działania, zapewne również przeszkolenie w tym zakresie i doświadczenie w takich sytuacjach oraz pełne empatii podejście do poszkodowanej kobiety. Policjanci, którzy tam byli zasługują na słowa pochwały za ich profesjonalne działanie. Mam nadzieję, że kobiecie nic złego się nie stało, szybko wróci do zdrowia, a ja życzę sobie więcej takich policjantów w służbie i aby było mniej tak nieprzyjemnych zdarzeń na krakowskich ulicach”. – Cieszymy się, że docenione zostało zaangażowanie funkcjonariuszy i dostrzeżony trud codziennej służby – podsumowuje policja.

Fot. Ilustracyjne/KPP w Piszu

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka