czwartek, 11 kwietnia 2024 14:34

Pan Hieronim Tomczak to prawdziwy kozak! I to... stuletni

Autor Norbert Kwiatkowski
Pan Hieronim Tomczak to prawdziwy kozak! I to... stuletni

Mówi się, że kawał z niego kozaka... A co, jeśli tym kozakiem jest stulatek? Wtedy to już wypada tylko pozazdrościć. Pan Hieronim Tomczak z Oświęcimia, w dniu dzisiejszym (11 kwietnia), właśnie osiągnął ten niesamowity wiek. A jeszcze nie powiedział ostatniego słowa... Ojj, nieee!

W  tak wyjątkowym dniu odwiedził go prezydent Oświęcimia - Janusz Chwierut, który w towarzystwie kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Małgorzaty Matli, złożył wyjątkowymi jubilatowi serdeczne życzenia dalszej pomyślności i zdrowia.

Napisać, że Pan Hieronim jest w świetnej formie, to jak nic nie napisać... Świeżo upieczony stulatek wciąż jest aktywny fizycznie i jest częstym gościem miejscowej pływalni. Mało tego, każdy dzień nawet w święta zaczyna od 45-minutowych ćwiczeń, a jeszcze nie tak dawno można było go spotkać na rowerowych przejażdżkach po mieście.

A co z technologią? Internet też nie jest mu obcy, a i konto na Facebooku posiada. Zgodnie z modą - pisać to mu się rzadko chce - i zdecydowanie bardziej woli emotikony. A więc i my pokusimy się o nie, by ukazać nasz szacunek: 🤴💪🏆 🥇

Pochodzi z Wielkopolski

Nasz bohater  pochodzi z Wielkopolski. Urodził się 11 kwietnia 1924 roku w Kłecku niedaleko Gniezna. W młodości ukończył studia na kierunku chemia na Uniwersytecie w Poznaniu, studiował też w poznańskiej Akademii Handlowej.

Do Oświęcimia przyjechał w 1956 roku do pracy w zakładach chemicznych, szybko awansował dochodząc do stanowiska wicedyrektora handlowego. Po wybudowaniu krytego basenu pływał w nim każdego dnia przed rozpoczęciem pracy.

Na emeryturę przeszedł w 1989 roku, a nawyk codziennej porannej rozgrzewki na pływalni pozostał na długie lata. Ma córkę Mirę, dwóch wnuków i prawnuczkę. Mieszka sam, kilka ulic od córki. Lubi gotować, a ulubioną potrawą jest makaron z dodatkiem różnych sosów oraz parówki.

Foto: UM Oświęcim

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje

Rozrywka