wtorek, 6 grudnia 2022 14:30

Partyzantka na Dębnikach? Siostry Rzeki "na Mikołaja" zdemontowały betonowe płyty

Autor Patryk Trzaska
Partyzantka na Dębnikach? Siostry Rzeki "na Mikołaja" zdemontowały betonowe płyty

Zlikwidowane betonowe płyty i rózgi dla Zarządu Zieleni Miejskiej i Zarządu Dróg Miasta Krakowa. To efekt mikołajkowej akcji Sióstr Rzeki na krakowskich Dębnikach. Niezależnie od intencji stowarzyszenia, można się spodziewać konsekwencji prawnych akcji.

Akcja została przeprowadzona z samego rana w mikołajkowy wtorek na krakowskich Dębnikach. Przedstawicielki stowarzyszenia "Siostry Rzeki" zdemontowały betonowe płyty znajdujące się na korzeniach starego wiązu. Dodatkowo dla pracowników Zarządu Zieleni Miejskiej oraz Zarządu Dróg Miasta Krakowa zostały wywieszone specjalne rózgi.

O swojej akcji stowarzyszenie poinformowało w mediach społecznościowych. "Co za akcja mikołajkowa w Krakowie! Na Dębnikach uwolniono korzenie starego wiąza od betonowych płyt, a jednostki miejskie - ZZM i ZDMK, odpowiedzialne za zieleń i drogi w Krakowie, otrzymały rózgi. ps. Czujemy więź z elficami św. Mikołaja" – napisały Siostry Rzeki.

Co za akcja mikołajkowa w Krakowie! Na Dębnikach uwolniono korzenie starego wiąza od betonowych płyt, a jednostki...

Opublikowany przez Siostry Rzeki Wtorek, 6 grudnia 2022

Cała akcja została okraszona hasztagiem #Krakówzrywazbetonem.

Można się spodziewać, że akcja będzie miała również konsekwencje prawne. Co by nie mówić, mamy do czynienia z partyzantką, do której stowarzyszenie jawnie się przyznaje. Na chwilę obecną ani Zarządu Zieleni Miejskiej, ani Zarządu Dróg Miasta Krakowa nie odnieśli się do sprawy.

fot. Wikipedia/fb. Siostry Rzeki

Kraków

Kraków - najnowsze informacje