środa, 23 grudnia 2020 11:30

Pieczątki online – jak zaprojektować i zamówić pieczątkę przez Internet

Autor Artykuł sponsorowany
Pieczątki online – jak zaprojektować i zamówić pieczątkę przez Internet

Chcesz zamówić pieczątkę wygodnie przez Internet? Sprawdź, jak zaprojektować wzór odbicia w elektronicznym kreatorze, jakich zasad przestrzegać, żeby projekt był czytelny i jak zamówić stempel o dowolnej porze dnia i nocy, do dowolnego miejsca.

Na co zwracać uwagę, projektując wzór odbicia samodzielnie?

Wzory pieczątek, czy to imiennych, firmowych, księgowych, czy jakichkolwiek innych, powinny być czytelne i estetyczne. Litery nie mogą na siebie nachodzić, ani nie mogą być zbyt małe. Przy projektowaniu wzoru kieruj się kilkoma prostymi zasadami:

·         Wybieraj proste, klasyczne czcionki – zwłaszcza jeśli Twój stempel ma pełnić przede wszystkim funkcję informacyjną. Inaczej możesz podejść do stempli ozdobnych, takich jak ekslibris – jeśli znaków na stemplu będzie niewiele, możesz użyć nieco bardziej ozdobnego fontu. Do przedstawienia informacji takich jak nazwa firmy/imię i nazwisko, adres, NIP czy numer konta, nie wybieraj czcionek dekoracyjnych, zbyt grubych lub zbyt cienkich.

·         Jeśli projektujesz pieczątkę firmową czy biurową, użyj maksymalnie 2-3 kolorów i 2-3 rodzajów czcionki. Jeśli przedobrzysz, odbicie będzie po prostu nieczytelne – nie ze względu na jakość płytki stemplującej (nowe technologie pozwalają wykonać przeróżne płytki, nawet z drobnymi elementami), ale ze względu na zbyt dużą ilość zastosowanych stylów.

·         By podkreślić wybrane dane, możesz użyć np. pogrubienia lub kursywy.

Ważne! Do kursywy trzeba podchodzić z ostrożnością. Możesz wykorzystać ją np. w nazwie firmy, ale lepiej nie stosować tego stylu w danych teleadresowych. Pogrubienia i kursywy nie należy też stosować w całym tekście, a jedynie na wybranych fragmentach.

·         Zachowaj odstępy między znakami – aby treść była czytelna, odstępy powinny mieć około 10-15%.

·         Wybieraj czcionki adekwatne do rozmiarów całej płytki stemplującej.

Jak zaprojektować i zamówić pieczątkę online – wygodnie, szybko i bez wychodzenia z domu

Pieczątkę możesz zaprojektować samodzielnie, ale zdecydowanie wygodniejszym i łatwiejszym sposobem jest skorzystanie z elektronicznego generatora zamówień – takiego, jak na stronie pieczatki-online.eu. Dzięki niemu możesz stworzyć własny wzór odbicia i zamówić pieczątkę z Warszawy, pieczątkę z Katowic, Gdańska, Poznania czy innego, dowolnego miejsca, o dowolnej godzinie. Nie musisz dysponować żadnym programem do projektowania – wystarczy, że wypełnisz odpowiednie pola w formularzu online. Zamówienie złożysz przez Internet, a potem odbierzesz je w wybranym Paczkomacie InPost czy bezpośrednio od kuriera w Twoim domu lub w pracy.

Jak skorzystać z generatora zamówień? To proste, sprawdź:

1.    Otwórz zakładkę zamów pieczątkę i wybierz typ stempla, który chcesz zamówić – pieczątkę firmową, imienną, księgową, ekslibris, dla dziecka lub inny, dowolny rodzaj.

2.    Zaprojektuj wzór odbicia, korzystając z szablonów dostępnych w generatorze. Wybierz wzór, który najbardziej Ci odpowiada, a następnie uzupełnij pola własnym tekstem. Jeśli masz już własny projekt, wgraj go w formacie jpg lub png.

Wskazówka! Szukasz inspiracji? Sprawdź przykładowe wzory odbić pieczątek: https://pieczatki-online.eu/wzory-odbic-pieczatek,pieczatki-firmowe#wzory.

3.    Wybierz model automatu samotuszującego lub stempla drewnianego czy plastikowego. Możesz wybierać spośród mnóstwa różnych produktów marek takich jak Colop. Wagraf czy Trodat.

4.    Sprawdź projekt i specyfikację pieczątki. Jeśli wszystko się zgadza, przejdź do wyboru sposobu dostawy.

5.    Wybierz metodę płatności i sposób dostawy. Podaj dane adresowe. Złóż zamówienie.

6.    Gotowe! Poczekaj na dostawę pieczątki do paczkomatu lub przez kuriera.

Korzystając z generatora zamówień, nie tylko masz pełną dowolność w sposobie zamówienia, ale też zyskujesz gwarancję szybkiej realizacji zamówienia i masz pewność, że wzór odbicia będzie czytelny i estetyczny. Poza tym, żeby ułatwić proces projektowania stempla, do każdego szablonu dopasowano wielkości i rodzaje czcionek, układy linii i w niektórych przypadkach także miejsce na logo – z zachowaniem zasad poprawnego projektowania wzorów pieczątek. Sprawdź, jakie stemple czy automaty samotuszujące możesz zamówić w serwisie pieczatki-online.eu.

Autor zdjęcia: ISPRO Sp. z o.o., żródło: pieczatki-online.eu

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje

Rozrywka