wtorek, 9 kwietnia 2024 08:42

Kompletnie pijany przyjechał na stację paliw. Interweniował pracownik

Autor Katarzyna Domagała
Kompletnie pijany przyjechał na stację paliw. Interweniował pracownik

Nie udało się 56-latkowi uniknąć konsekwencji swojego zachowania. Przyjechał on kompletnie pijany na stację paliw w Wieliczce. Miał ponad trzy promile we krwi. Interwencję podjął pracownik sklepu.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 7 kwietnia 2024 r. W godzinach wieczornych oficer dyżurny wielickiej jednostki policji otrzymał zgłoszenie o nietrzeźwym kierującym. Okazało się, że 56-letni mężczyzna przyjechał na teren jednej z wielickich stacji paliw, gdzie chciał zrobić zakupy. Gdy wszedł do sklepu, pracownik stacji zorientował się, że mężczyzna jest pijany i chce wsiąść za kierownicę.

Pracownik szybko zareagował i uniemożliwił mu dalszą jazdę. Na miejsce od razu pojechał policyjny patrol, który po sprawdzeniu stanu trzeźwości potwierdził, iż 56-letni mieszkaniec powiatu wielickiego miał ponad 3 promile alkoholu. Jak się okazało, mężczyzna posiadał również sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych - poinformowała Anna Zięcik, specjalista w Zespole Prasowym Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Mężczyzna odpowie przed sądem za przestępstwa, których się dopuścił. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności, a za złamanie sądowego zakazu nawet do lat pięciu.

Źródło: KWP Kraków

Fot.: Mateusz Łysik

Wieliczka - najnowsze informacje

Rozrywka