sobota, 26 listopada 2022 09:25

Pijany Ukrainiec dotarł aż na torowisko. Tragedia wisiała na włosku...

Autor Norbert Kwiatkowski
Pijany Ukrainiec dotarł aż na torowisko. Tragedia wisiała na włosku...

Kompletną ignorancją wykazał się 32-letni obywatel Ukrainy, który mając w organizmie 2,5 promila alkoholu, wjechał samochodem na torowisko, uszkadzając swój samochód oraz elementy nastawni kolejowej.

Do zdarzenia doszło w czwartkowy wieczór na terenie w miejscowości Włosienica w powiecie oświęcimskim. Tuż po godzinie 20 operator numeru alarmowego 112 został powiadomiony przez pracowników zakładu przewozów kolejowych o nietrzeźwym kierowcy samochodu marki bmw, który utknął na torowisku i został ujęty przez świadków.

Na miejsce natychmiast udali się policjanci. Podczas czynności mundurowi ustalili, że kierowca wjechał na przejazd kolejowy, po czym przejechał torowiskiem kilkadziesiąt metrów, uszkadzając elementy nastawni kolejowej oraz swój samochód. Jak się okazało, za kierownicą auta siedział 32-letni obywatel Ukrainy. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 2,5 promila alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do oświęcimskiej komendy Policji.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz grzywna nawet do 60 tysięcy złotych.

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje