sobota, 14 października 2023 10:10

Aktualizacja. Mężczyzna grozi bombą w centrum Warszawy. Wszedł na pomnik smoleński

Autor Marzena Gitler
Aktualizacja. Mężczyzna grozi bombą w centrum Warszawy. Wszedł na pomnik smoleński

Niebezpieczny incydent w stolicy. Mężczyzna wszedł na pomnik smoleński i zagroził, że się wysadzi.

W sobotę rano niezidentyfikowany mężczyzna wszedł na Pomnik Ofiar Tragedii Katastrofy Smoleńskiej znajdujący się na Placu Piłsudskiego w Warszawie. Zagroził wysadzeniem się w powietrze. Ma na sobie plecak, w lewym ręku trzyma niezidentyfikowany przedmiot.

#KRAJ: Na Pomnik Smoleński w Warszawie wszedł mężczyzna i twierdzi, że ma bombę. Plac Piłsudskiego i okoliczne ulice wyłączono z ruchu - informuje dziennikarka BBC Sarah Rainsford.

Opublikowany przez Polski Serwis Pożarniczy - Remiza.pl Sobota, 14 października 2023

— Czynności policjantów trwają, teren przyległy został wyłączony — przekazała podkomisarz Małgorzata Wersocka z Komendy Stołecznej Policji.

AKTUALIZACJA:

Mężczyzna został zatrzymany przez Policję. — Wszystko rozpoczęło się ok. godz. 10. Wtedy policjanci zaobserwowali mężczyznę, który wbiegał na pomnik ofiar katastrofy smoleńskiej. Podeszli do mężczyzny, ale pojawił się bardzo niepokojący komunikat, że jest realne zagrożenie dla bezpieczeństwa osób znajdujących się na placu. Stąd bardzo dobra, szybka decyzja policjantów o ewakuacji pobliskiego terenu — przekazał podinsp. Sylwester Marczak. — W tym przypadku w momencie, gdy byliśmy gotowi, wykorzystany został pojazd specjalistyczny Tur, który dawał gwarancję bezpieczeństwa policjantom i negocjatorom — opowiadał Marczak. — Nadal mamy do czynienia z wyłączoną strefą wokół pl. Piłsudskiego. Cały czas trwają działania, poinformujemy, kiedy zostaną otwarte okoliczne ulice — dodał w rozmowie z Onet.pl.

Warto dodać, że desperat nie ma nic wspólnego z Lotną Brygadą Opozycji, która organizuje protesty pod pomnikiem. "Wszystkich zainteresowanych informuję, że to nie ja stoję na schodach smoleńskich i grożę zdetonowaniem ładunku. Nie mam z tym nic wspólnego" - poinformował aktywista Zbigniew Komosa.

fot. PanBe - Own work/Wikimedia Commons i fb. Remiza.pl

Polska - najnowsze informacje

Rozrywka