poniedziałek, 1 sierpnia 2022 13:14

Piwniczna-Zdrój: Strażacy znaleźli zwęglone ciało 42-latka

Autor Joanna Jamróz-Haładyj
Piwniczna-Zdrój: Strażacy znaleźli zwęglone ciało 42-latka

Wezwani w niedzielę (31 lipca) do pożaru w Piwnicznej-Zdroju strażacy znaleźli ciało 42-latka.

31 lipca o godzinie 3;19 zastępy z JRG nr 2 w Nowym Sączu, OSP Piwniczna-Zdrój, OSP Głębokie, OSP Kosarzyska oraz OSP Łomnica zadysponowane zostały do działań w Piwnicznej-Zdroju na ulicę Śmigowskie. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że doszło do pożaru w jednym z pomieszczeń murowanego budynku mieszkalnego. Podejrzewano, że wewnątrz mogą być ludzie. Na zewnątrz znaleziono jedną osobę.

Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, potwierdzeniu odłączenia prądu od budynku, zbudowaniu jednej linii gaśniczej, wprowadzeniu do wnętrza roty wyposażonej w sprzęt ochrony dróg oddechowych oraz kamerę termowizją w celu zlokalizowania ogniska pożaru oraz podjęcia skutecznych działań gaśniczych. Jednocześnie z prowadzonymi działaniami gaśniczymi, prowadzone były działania mające na celu oddymienie pomieszczeń.

Podczas prowadzonych działań gaśniczych strażacy odnaleźli w pomieszczeniu, które było objęte pożarem, częściowo zwęglone ciało 42-letniego mężczyzny. Na miejsce przybyła karetka pogotowia ratunkowego, której załoga potwierdziła zgon mężczyzny.

Działania strażaków trwały prawie dwie i pół godziny. Przyczyna pożaru jest nieustalona.

Inf. i foto: PSP Nowy Sącz

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje