środa, 15 lutego 2023 10:43

[Foto] Piwniczna Zdrój. Ta inwestycja kosztowała 45 tys. zł! Dom Wczasów Dziecięcych czeka na odwiedzających

Autor Joanna Jamróz-Haładyj
[Foto] Piwniczna Zdrój. Ta inwestycja kosztowała 45 tys. zł! Dom Wczasów Dziecięcych czeka na odwiedzających

Dom Wczasów Dziecięcych w Piwnicznej Zdroju (jednostka powiatowa), który regularnie gości dzieci z całej Polski i Ukrainy, wzbogacił się właśnie o siłownię i salę do ćwiczeń. To świetna informacja dla wszystkich, którzy korzystają z tego ośrodka w ramach „zielonej” szkoły, pobytów rekreacyjno-wypoczynkowych, zgrupowań integracyjnych czy warsztatów artystycznych.

Wyremontowane i wyposażone sale oglądał starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski.

- Dzięki tej inwestycji nasz Dom Wczasów Dziecięcych poszerzył ofertę programową, zapewnił bezpieczne i ciekawe miejsce do organizacji zajęć w przypadku niepogody oraz możliwość pozytywnego wykorzystania energii młodych podopiecznych

– mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski i dodaje:

– Cieszę się, że kolejna placówka powiatowa wzbogaciła się o miejsce do uprawiania sportu i organizowania zajęć fizycznych. W sali prowadzone są zajęcia rekreacyjno-sportowe, gimnastyka korekcyjna, treningi dla grup sportowych oraz zajęcia ogólnorozwojowe – kondycyjne, koordynacyjne i kompensacyjne. Dla nas najważniejsze jest zadowolenie i uśmiech na twarzach dzieci korzystających z tego świetnie wyposażonego pomieszczenia.

Remont sali oraz wyposażenie kosztowały 45 tysięcy złotych.

- Inwestycja została przeprowadzona dzięki środkom przekazanym z budżetu Powiatu Nowosądeckiego

– mów Marzena Niziankiewicz-Długopolska, dyrektor DWD w Piwnicznej Zdroju i dodaje:

– Bardzo dziękuję za zrozumienie naszych potrzeb – dzieci i młodzież chętnie korzystają z nowych pomieszczeń, szczególnie w okresie zimowym i w deszczowe dni. Sala nadaje się też do prowadzenia zajęć fitness i tworzenia układów tanecznych, które pozytywnie wpływają na młodych ludzi.

Remont polegał m.in. na wymianie podłogi, malowaniu ścian, oświetleniu pomieszczeń. Został także zakupiony sprzęt: bieżnia, rowerek, orbitrek, wioślarz, masażer, ławeczka skośna, drabinki gimnastyczne, ławeczki, a także piłki, TRX, sprzęt do ćwiczeń równoważnych, koordynacyjnych, maty, drobny sprzęt gimnastyczny.

Inf. i foto: SP NS

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje

Rozrywka