środa, 23 sierpnia 2023 07:02

"Płakała i mówiła, że jest za późno". Policjanci uratowali życie kobiety w kryzysie

Autor Katarzyna Jamróz
"Płakała i mówiła, że jest za późno". Policjanci uratowali życie kobiety w kryzysie

We wtorek (22 sierpnia) Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie nadinspektor Michał Ledzion, nagrodził sierż. Kamila Rybarczyka oraz st. post. Sylwestra Semeniuka za udzielenie pomocy kobiecie, która targnęła się na swoje życie. Funkcjonariusze dotarli do niej w samą porę.

W niedzielę (30 lipca) oficer dyżurny kalwaryjskiego komisariatu otrzymał zgłoszenie dotyczące kobiety w kryzysie emocjonalnym. Według informacji przekazanych przez osobę zgłaszającą, kobieta wyjechała z miejsca zamieszkania samochodem i miała pojechać drogą w kierunku lasu w gminie Brzeźnica. W trakcie poszukiwań policjanci natrafili na samochód, którym ta miała się poruszać.

– Dyżurny Komisariatu Policji w Kalwarii Zebrzydowskiej cały czas próbował nawiązać telefoniczny kontakt z poszukiwaną. Po wielu próbach, w pewnym momencie odebrała telefon. Płakała i mówiła, że jest za późno by ktoś jej pomógł, po czym się rozłączyła. Pomimo utrudnionych warunków (wieczorowej pory), policjanci intensywnie penetrowali pieszo teren leśny, gdzie w pewnym momencie usłyszeli dźwięk telefonu. Jak się okazało był to telefon poszukiwanej kobiety, na który cały czas dzwonił dyżurny. Dzięki temu policjanci odnaleźli nieprzytomną kobietę, która targnęła się na swoje życie. Mundurowi od razu przystąpili do udzielenia jej pierwszej pomocy przedmedycznej. Kobieta po chwili odzyskała świadomość. Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy, mieszkanka powiatu wadowickiego w porę otrzymała pomoc i trafiła pod opiekę lekarzy – relacjonowała st. asp. Agnieszka Petek, rzeczniczka prasowa KPP w Wadowicach.

Policjanci ratując życie kobiecie udowodnili, że w czasie wykonywania zadań służbowych liczy się nie tylko odpowiednie wyszkolenie, ale również wrażliwość i zainteresowanie losem drugiego człowieka. Za swoje działania sierż. Kamil Rybarczyk oraz st. post Sylwester Semeniuk zostali nagrodzeni przez Komendanta Wojewódzkiego Policji listem gratulacyjnym, pamiątkowym coinsem oraz nagrodą finansową.

Inf./Fot. Małopolska Policja

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka