piątek, 13 maja 2022 13:24

Kraków. Platforma rusza z prekampanią. Chce poznać problemy mieszkańców

Autor Marzena Gitler
Kraków. Platforma rusza z prekampanią. Chce poznać problemy mieszkańców

- Co miesiąc będziemy pytać mieszkańców o ich odczucia, pomysły i uwagi w najważniejszych obszarach. Będziemy z nimi rozmawiać w parkach, na piknikach, podczas debat - zapowiada lider małopolskiej PO poseł Aleksander Miszalski. Rusza cykl spotkań pod hasłem „Kraków Przyszłości”.

Na skwerze Jacka Wojciechowskiego w Krakowie odbyła się konferencja prasowa rozpoczynająca nowy projekt Platformy Obywatelskiej pt. „Kraków Przyszłości”. W ramach projektu politycy i samorządowcy krakowskiej platformy będą spotykać się i rozmawiać z mieszkańcami na temat przyszłości  Krakowa.

- Chcemy słuchając propozycji mieszkańców,  ale także przedstawiając im własne propozycje zbudować wizję  naszego miasta za 20-30 lat. Miasta, które będzie odpowiadać przede wszystkim na potrzeby mieszkańców, ale równocześnie         będzie odporne na zewnętrzne problemy i zawirowania. Miasta nowoczesnego, rozwijającego się, ale niezapominającego o osobach wykluczonych czy niepełnosprawnych – mówił Szczęsny Filipiak, przewodniczący Platformy Obywatelskiej w Krakowie.

Pomysłem aby dotrzeć do mieszkańców jest cykl spotkań, które rozpoczną się w najbliższy weekend. - Co miesiąc będziemy pytać mieszkańców o ich odczucia, pomysły i uwagi w najważniejszych obszarach. Będziemy z nimi rozmawiać w parkach, na piknikach, podczas debat, ale także zbierać uwagi w formie online na stronie krakowprzyszlosci.org. Po każdym  cyklu przedstawimy podsumowanie wraz z wnioskami i pomysłami na zmiany – zapowiadał lider małopolskiej PO poseł Aleksander Miszalski.

W najbliższy weekend, w sobotę w  godz. 12 – 17 w Parku Lotników Polskich, obok strefy gastronomicznej Tauron Areny i w niedzielę w tych samych godzinach w Parka Jordana obok wodnego placu zabaw można będzie spotkać parlamentarzystów, radnych miasta, dzielnic i członków Platformy. - Będziemy rozmawiać z mieszkańcami o Krakowie przyszłości, ale również odpowiadać na pytania dotyczące tych bieżących problemów – zapraszał senator Bogdan Klich.

Konferencję podsumował senator Jerzy Federowicz, który podkreślił, że konsultacje z mieszkańcami to nie jest nowy pomysł.  – Nie rozpoczynamy rozmowy z mieszkańcami, bo ta rozmowa trwa cały czas w wielu obszarach, ale rozpoczynamy nowy etap konsultacji, nową formę dialogu o wyzwaniach przyszłości. Będziemy jeszcze bardziej aktywni, nie będziemy czekać, ale         będziemy tam gdzie mieszkańcy, gdzie ich problemy, tam gdzie ich pomysły - dodał.

Konferencję zakończyło wspólne wypełnianie ankiet z mieszkańcami przechadzającymi się wzdłuż plant oraz zapowiedź  weekendowych spotkań w Parku Lotników Polskich (sobota 12-17) oraz Parku Jordana (niedziela 12-17).

Koordynatorem akcji „Kraków Przyszłości” jest radny miasta Krakowa Łukasz Sęk.

fot. PO Kraków

Kraków

Kraków - najnowsze informacje