piątek, 27 października 2023 12:16

Pod osłoną nocy okradli strażaków. Wszystko nagrała kamera

Autor Patryk Trzaska
Pod osłoną nocy okradli strażaków. Wszystko nagrała kamera

Policjanci z Komisariatu Policji w Gdowie, w powiecie wielickim zatrzymali czterech sprawców, którzy dokonali kradzieży złomu oraz elektroodpadów należących do Ochotniczej Staży Pożarnej z Niegowici. Wartość strat oszacowano na kwotę ponad dwóch tys. złotych.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (23 października). Policjanci z Komisariatu Policji w Gdowie przyjęli zawiadomienie o kradzieży złomu oraz elektroodpadów należących do Ochotniczej Straży Pożarnej w Niegowici. Pieniądze ze sprzedaży przedmiotów, miały zostać przeznaczone na wsparcie lokalnej jednostki pożarniczej.

Jak ustalono, sprawcy w godzinach nocnych z 22 na 23 października przyjechali samochodami w rejon strażnicy, gdzie był składowany złom, po czy dokonali kradzieży odjeżdżając w nieznanym kierunku. Zdarzenie zostało zarejestrowane przez miejscowy monitoring, jednakże z uwagi na porę nocną niemożliwe było zidentyfikowanie sprawców.

Do rozwiązania sprawy przystąpili kryminalni oraz policjanci Zespołu Dochodzeniowo -Śledczego z Gdowa. Jeszcze tego samego dnia funkcjonariusze wytypowali i zatrzymali dwóch sprawców z terenu gminy Wieliczka (48 i 38 lat) oraz jednego z gminy Biskupice. Czwarty ze sprawców, mieszkaniec Krakowa został zatrzymany 25 października.

Pierwszy z mieszkańców gminy Wieliczka usłyszał zarzut kradzieży natomiast drugi kradzieży oraz niestosowania się do zakazu sądowego. 38-letni mieszkaniec gminy Wieliczka, obu czynów dopuścił się w warunkach recydywy. Mieszkańcowi gminy Biskupice przedstawiono zarzut kradzieży oraz niestosowania się do decyzji cofnięcia uprawnień do kierowania pojazdami.  59-letni mieszkaniec Krakowa usłyszał zarzut kradzieży w warunkach recydywy oraz posiadania środków odurzających w postaci marihuany. Wszyscy sprawcy przyznali się do popełnienia przestępstw i dobrowolnie poddali się karze.

inf./fot. KPP Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje

Rozrywka