wtorek, 22 sierpnia 2023 14:24

Podczas burzy usłyszał przeraźliwe krzyki z lasu. Pomocy wzywał przemoczony chłopiec

Autor Patryk Trzaska
Podczas burzy usłyszał przeraźliwe krzyki z lasu. Pomocy wzywał przemoczony chłopiec

Podczas burzy usłyszał przeraźliwe krzyki dobiegające z lasu. Szybko okazało się, że pomocy wzywał przemoczony i zziębnięty 15-latek. Chłopiec tłumaczył, że wracając do pensjonatu, zgubił drogę, a pomocy wezwać nie mógł, gdyż rozładował się jego telefon.

Wczoraj (21 sierpnia) późnym wieczorem tatrzańską policję zaalarmował turysta odpoczywający w miejscowości Murzasichle, zgłaszając, że będąc na balkonie swojego apartamentu, usłyszał z pobliskiego lasu wołanie o pomoc. W jego ocenie głos dobiegał z odległości około 2 kilometrów z kierunku południowego.

Na miejsce niezwłocznie skierowano tatrzańskich policjantów, którzy na skraju lasu nawiązali kontakt głosowy z osobą wzywającą pomocy. Policjanci z latarkami przeczesywali las w trudnych warunkach pogodowych.

Wieczorem nad Tatrami przechodziła burza z intensywnymi opadami deszczu. Po kilkunastu minutkach policjanci odnaleźli przemoczonego i zziębniętego 15-latka.

Policjanci zaopiekowali się nim, a następnie odprowadzili przez las w kierunku zabudowań, gdzie czekał już zakopiański Zespół Ratownictwa Medycznego. Na szczęście chłopcu nic poważnego się nie stało. Chłopiec tłumaczył, że wracając do pensjonatu, zgubił drogę, a pomocy wezwać nie mógł, gdyż rozładował się jego telefon. Tym razem pomoc przyszła na czas. Nastolatek wrócił pod opiekę bliskich.

inf./fot. Małopolska Policja

Podhale

Podhale - najnowsze informacje

Rozrywka