środa, 12 lipca 2023 17:44

"Kazała modlić się ze spuszczonym wzrokiem." 73-latka straciła 12 tysięcy

Autor Marzena Gitler
"Kazała modlić się ze spuszczonym wzrokiem." 73-latka straciła 12 tysięcy

Kazała jej modlić się ze spuszczonym wzrokiem i wynieść z domu wszystkie oszczędności. Do zawiniętej w ręcznik gotówki miała nie zaglądać przez trzy dni. Gdy zajrzała - okazało się, że straciła 12 tysięcy.

Kilka dni temu około godziny 14 do domu 73-latki w gminie Jabłonka przyszła nieznajoma, która przekonała ją że na jej posesji znajduje się „zakopany pęk włosów”, który "przynosi pecha" gospodyni.

Kobieta stwierdziła, że ma moc odpędzania złych uroków. Po namowach, gospodyni zgodziła się w końcu na odprawienie obrzędów, aby odgonić złe moce. Warunkiem jednak było przyniesienie z domu wszystkich oszczędności i zawinięcie ich w ręcznik.

Podczas odprawiania obrzędów kobieta nakazała 73-latce modlić się ze spuszczonym wzrokiem. Po zakończeniu poleciła schować ręcznik z gotówką do wersalki i nie wyjmować przez kolejne trzy dni, a następnie opuściła posesję. Po chwili jednak właścicielka sprawdziła zawartość ręcznika i okazało się, że połowa gotówki zniknęła. Złodziejka ukradła seniorce 12 tysięcy złotych.

Dochodzenie w sprawie kradzieży prowadzą policjanci z Komisariatu Policji w Jabłonce. Niewykluczone, że oszustka mogła w podobny sposób okraść więcej osób.

Podhale

Podhale - najnowsze informacje

Rozrywka