środa, 13 maja 2020 10:32

Dąbrowa Tarnowska: Podczas prac w ogródku wykopała niewybuch

Autor Marzena Gitler
Dąbrowa Tarnowska: Podczas prac w ogródku wykopała niewybuch

Mieszkanka Dąbrowy Tarnowskiej podczas prac w ogródku zauważyła wystający z ziemi przedmiot przypominający niewybuch.

W związku z trwającymi o tej porze roku pracami polowymi, zdarza się odnajdowanie na terenach rolniczych  i w przydomowych ogrodach wybuchowych pozostałości z II Wojny Światowej. Pomimo, że przeleżały one „bezczynnie” w ziemi przez długie lata, nadal stanowią śmiertelne zagrożenie.

12 maja w godzinach południowych, do oficera dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej zadzwoniła przerażona kobieta. Zrelacjonowała, że w trakcie wykonywania wiosennych prac ziemnych w ogrodzie zauważyła wystający z ziemi przedmiot przypominający niewybuch. Na miejsce został wysłany patrol. Okazało się, że znaleziony przez zgłaszającą przedmiot to pocisk artyleryjski z czasów II Wojny Światowej. Niewybuch oraz miejsce jego odnalezienia zostało zabezpieczone do czasu przybycia saperów.

Pamiętajmy, aby nieznanych nam przedmiotów, które znajdziemy w ziamii lub na jej powierzchni nie dotykać ani próbować przenosić. Powinniśmy o znalezisku zawiadomić Policję a do czasu przybycia właściwych służb, miejsce odnalezienia niewypału bądź niewybuchu zabezpieczyć przed przypadkowym dostępem osób nieświadomych zagrożeń.

inf. i foto: KPP Dąbrowa Taranowska

Dąbrowa Tarnowska - najnowsze informacje