sobota, 2 września 2023 04:00

Podejrzany o gwałt zatrzymany na terenie powiatu krakowskiego. Był poszukiwany przez Interpol

Autor Katarzyna Jamróz
Podejrzany o gwałt zatrzymany na terenie powiatu krakowskiego. Był poszukiwany przez Interpol

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie zatrzymali 38-latka, poszukiwanego przez międzynarodową organizację policyjną (Interpol) na zlecenie brytyjskiego wymiaru sprawiedliwości. Mężczyzna podejrzany jest o gwałt. Trafił do aresztu.

W środę (30 sierpnia) kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie przy wsparciu funkcjonariuszy z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie ustalili miejsce przebywania 38-letniego obywatela Polski, poszukiwanego przez Interpol, celem aresztowania i doprowadzenia do sądu. Mężczyzna ukrywał się pod jednym z adresów na terenie gminy Zabierzów i tam też został zatrzymany przez kryminalnych z powiatu krakowskiego.

Władze Wielkiej Brytanii Brytyjskie poszukiwały 38-latka, jako podejrzanego do sprawy o przestępstwo na tle seksualnym - zgwałcenie, którego miał się dopuścić w 2020 roku na terytorium tego kraju. Policjanci doprowadzili zatrzymanego do Prokuratury Okręgowej w Krakowie, gdzie wykonane zostały z nim czynności.

W piątek (1 września) doprowadzili 38-latka do sądu, który zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 60 dni. Zgodnie z dyspozycją sądu, zatrzymany został osadzony w areszcie śledczym, do czasu zakończenia postępowania ekstradycyjnego. Według prawa Wielkiej Brytanii za przestępstwo gwałtu grozi nawet dożywocie.

Inf./Fot. KPP Kraków

Powiat krakowski

Powiat krakowski - najnowsze informacje

Rozrywka