poniedziałek, 22 listopada 2021 10:34

Podhale. Trop poprowadził do Jeleniej Góry

Autor Edyta Sowa
Podhale. Trop poprowadził do Jeleniej Góry

Policjanci na Podhalu dopiero teraz rozwiązali sprawę z lutego br., dotyczącą włamania do samochodu. Sprawcy zostali zatrzymani w październiku, na terenie Jeleniej Góry. Jeden z nich był poszukiwany, dlatego trafił wprost do zakładu karnego.

W połowie lutego br. w Zakopanem doszło do włamania i kradzieży wyposażenia z zaparkowanego na ulicy Kościelnej audi. Właściciel wycenił straty na blisko 7 tysięcy złotych. Rozpoczęto poszukiwania sprawców. W trakcie czynności funkcjonariusze ustalili, że do włamania doszło prawdopodobnie przy pomocy tzw. „walizki elektronicznej” lub innego podobnie działającego urządzenia. Pozwoliła ono sprawcom dostać się niepostrzeżenie do wnętrza pojazdu.
Kryminalni ustalili, że pojazd otworzył mężczyzna, a w tym czasie „na czatach” stała kobieta. Wiadomo było, że sprawcami są osoby z rejonu Jeleniej Góry. Tamtejsze poszukiwania powiodły się i tatrzańscy policjanci, 16 października zatrzymali parę włamywaczy. W ich miejscu zamieszkania, znaleziono część skradzionych przedmiotów o wartości blisko 2,5 tysiąca złotych, potwierdzających udział w kradzieży. Mężczyzna był już poszukiwany za wcześniejsze przestępstwa przeciwko mieniu. Obecnie, sprawca usłyszy kolejne zarzuty za popełnione czyny na terenie Zakopanego. Włamywacz został doprowadzony do zakładu karnego do odbycia kary 3 lat pozbawienia wolności za wcześniejsze przestępstwa. Policjanci zabezpieczyli audi sprawcy na poczet przyszłych kar.

Kradzież z włamaniem jest zagrożona karą pozbawienia wolności od 1 roku do 10 lat.
info. Malopolska Policja

Podhale

Podhale - najnowsze informacje