piątek, 11 marca 2022 16:25

Podpisano umowę na budowę hali sportowej przy wielickim liceum

Autor Marzena Gitler
Podpisano umowę na budowę hali sportowej przy wielickim liceum

10 marca podpisano umowę na budowę hali sportowej przy wielickim liceum. W uroczystości udział wzięli poseł Urszula Rusecka, członkowie zarządu powiatu wielickiego wraz ze starostą wielickim Adamem Kociołkiem i Łukasz Kutyba, dyrektor oddziału ADAMETZ z Rzeszowa, który wygrał przetarg na realizację inwestycji.

Nowoczesna hala sportowa powstanie przy Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Matejki w Wieliczce. Dwupoziomowy, podziemny parking i boisko na dachu to duże wyzwanie dla naszej firmy - mówił Łukasz Kutyba, dyrektor oddziału ADAMETZ z Rzeszowa. - Jednak my lubimy takie wyzwania - dodał przedstawiciel wykonawcy.

Budowa hali jest możliwa dzięki środkom otrzymanym w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych oraz Polski Ład. Powiat otrzymał na to 15 mln zł czyli niemal połowę kosztów inwestycji.

Starosta wielicki Adam Kociołek przypomniał, że budowa hali to inwestycja planowana niemal od początku kadencji. Hala będzie miała niemal 7 tys. m. kw. powierzchni - inwestycja duża i potrzebna w tym rejonie. Koszt to niespełna 40 mln. zł. - Obecna sytuacja na rynku budowlanym sprawiła, że ta cena jest niemal dwukrotnie wyższa, niż zakładaliśmy pierwotnie - mówi starosta.

- To bardzo dobry przykład, jak współpraca między samorządem a rządem dobrze się układa, to wtedy można pozyskać środki - podkreśliła bardzo zadowolona z rozpoczęcia inwestycji przy wielickim liceum posłanka Urszula Rusecka, która sama jest jego absolwentką. Zadowolenia nie kryła też obecna na wydarzeniu dyrektor liceum Monika Szypuła.  

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje