czwartek, 27 kwietnia 2023 04:59

Podróżujący tramwajem oniemieli! Niecodzienni pasażerowie w Krakowie

Autor Mirosław Haładyj
Podróżujący tramwajem oniemieli! Niecodzienni pasażerowie w Krakowie

W ostatnich dniach krakowianie mogli zobaczyć niecodziennych przechodniów. Po ulicach miasta spacerował mężczyzna w towarzystwie psa, kaczki i gęsi. Gęś była widziana również w krakowskim tramwaju.

Ostatnio sporą popularnością wśród Polaków cieszą się gęsi. Donosiliśmy niedawno, że to ulubiony przedmiot, który sprzedaje się na Krupówkach. Jak informowali nas czytelnicy, pluszowe gęsi spotkać można również w Krynicy-Zdrój czy w Tarnowie.

Każdy chce mieć Pipkę! Nowy trend na Krupówkach

Wydaje się, że to wszystko dzieje się za sprawą zamieszczanych na TikToku filmów z udziałem gęsi. Pipka (bo tak wabi się sympatyczny ptak) to mieszkanka Wake Parku przy ulicy Plażowej nad Jeziorem Tarnobrzeskim. Wychowana przez właściciela obiektu (Grzegorza Lebodę) czteroletnia gęś lubi towarzystwo ludzi. Bywa, że daje się pogłaskać, ale zdarza jej się też syczeć i szczypać.

Dużą popularnością (ponad milion polubień) cieszy się zamieszczony na TikToku film "Zostaw pana".

Popularność gęsi przełożyła się na krupówkowe trendy.

-W tym sezonie najczęściej kupują [turyści - dopisek redakcji] gęsi. To podobno przez filmy z Internetu. Dziwne nie? Mogliby nagrać wideo z ciupagami, a oni gęsi promują, ale towar schodzi, to najważniejsze

-mówi w rozmowie z Głosem24 jeden ze sprzedawców działających na zakopiańskich Krupówkach.

Kraków. Dziecko przytrzaśnięte przez tramwaj. Wstrzymany ruch

-Każdy chce mieć Pipkę

-uzasadnia w rozmowie z Głosem24 pani Aneta.

Gęś również na ulicach Krakowa

Ostatnio gęsi można spotkać również na ulicach Krakowa. Jak donoszą mieszkańcy, niedawno widziano mężczyznę, który po ulicach miasta spacerował w towarzystwie psa, kaczki i gęsi.

-Pan z psem, a za nimi gęś z kaczką spacerowali po plantach. Sprawnie to szło

-pisze jedna z internautek.

Fot. czytelniczka (E.Z.)

Gęś w tramwaju

To nie zaskakuje tak bardzo, jak gęś w tramwaju. Na facebookowym profilu krakowskiego magistratu pojawiło się niecodzienne nagranie. Jego autor zarejestrował gęsią podróż w jednym z krakowskich środków lokomocji.

-Niecodzienny lecz uroczy widok

-komentuje nagranie jedna z internautek.

Czytaj również:

Każdy chce mieć Pipkę! Nowy trend na Krupówkach
W tym sezonie ogromną popularnością cieszą się maskotki w kształcie gąsek. Wszystko za sprawą Pipki - gwiazdy TikToka. Na TikToku dużą popularnością cieszą się filmy z udziałem gęsi. Pipka (bo tak wabi się sympatyczny ptak) to mieszkanka Wake Parku przy ulicy Plażowej nad Jeziorem Tarnobrzeskim. Wy…
Kraków. Dziecko przytrzaśnięte przez tramwaj. Wstrzymany ruch
Do zdarzenia doszło w środowe przedpołudnie w tramwaju linii 22 na Os. Kolorowym. W wyniku przytrzaśnięcia dziecka przez drzwi tramwaju, wstrzymano ruch w kierunku Placu Centralnego. [AKTUALIZACJA] Ruch wznowiono. Krakowskie MPK poinformowało przed 12:00 w komunikacie opublikowanym w mediach społe…
Kraków

Kraków - najnowsze informacje