wtorek, 14 marca 2023 14:37

Podstępem wyłudzili od seniorki pieniądze. W reklamówce mieli ponad 100 tys. zł! [WIDEO]

Autor Katarzyna Jamróz
Podstępem wyłudzili od seniorki pieniądze. W reklamówce mieli ponad 100 tys. zł! [WIDEO]

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie namierzyli i zatrzymali oszustów działających metodą „na wnuczka”. Mężczyźni wpadli tuż po dokonanym przestępstwie na 71-latce z powiatu wadowickiego, od której wyłudzili ponad 100 000 zł.

Miesiąc temu małżeństwo z powiatu krakowskiego padło ofiarą przestępców działających metodą „na wypadek córki” i straciło 60 000 złotych. Dochodzenie w tej sprawie wszczęła Komenda Powiatowa Policji w Krakowie. W trakcie prowadzonych czynności kryminalni z tej jednostki wpadli na trop dwóch, wspólnie działających metodą „na wnuczka” oszustów. Ustalili, że 28 i 31-latek z Krakowa mogą być odpowiedzialni za to przestępstwo. Nadto, obaj wytypowani mężczyźni byli notowani za udział w tego typu oszustwach. W piątek (10 marca) policjanci namierzyli ich i zatrzymali na ulicy w Krakowie.

Zatrzymani mężczyźni wówczas mieli przy sobie reklamówkę wypełnioną gotówką w kwocie 109 tysięcy złotych. Kryminalni z powiatu krakowskiego w porozumieniu z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach ustalili, że zabezpieczona przy sprawcach gotówka pochodzi z oszustwa, dokonanego przez nich tego dnia metodą „na wypadek wnuczka”, na szkodę 71-letniej kobiety z powiatu wadowickiego. 28 i 31-latka przejęli więc wadowiccy śledczy, którzy na podstawie posiadanych materiałów przedstawili zatrzymanym zarzut oszustwa.

W poniedziałek (13 marca) Sąd Rejonowy w Wadowicach na wniosek prokuratury zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na 3 miesiące. Podejrzanym grozi kara zwiększona o połowę czyli nawet do 12 lat więzienia, ponieważ działali w warunkach recydywy czyli powrotu do przestępstwa.

Inf./Fot. KPP Wadowice

Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje