środa, 29 czerwca 2022 08:06

Podświetlany numer domu – dlaczego warto się na niego zdecydować?

Autor Artykuł sponsorowany
Podświetlany numer domu – dlaczego warto się na niego zdecydować?

Widoczny adres budynku jest niezwykle ważny. To dzięki numeracji trafia do nas poczta. To także ona pozwala dotrzeć na miejsce służbom ratunkowym w przypadku wystąpienia różnego rodzaju zagrożenia. Dzięki nim trafiają do nas goście, odwiedzający nas pierwszy raz. Ponadto oznakowanie budynków, które posiadają nadany numer porządkowy, jest po prostu obowiązkowe. Zrobić można to za pomocą numerów na dom albo tabliczek adresowych. Przy czym do wyboru są także podświetlane numery domów. Dlaczego warto się na nie zdecydować?

Podświetlany numer domu, co mówi prawo?

Istnieje kilka przepisów prawa, które dotykają tematu oznakowania budynku – w tym również sposobu, w jaki należy to zrobić. Najważniejsza jest w tym przypadku widoczność numeracji. Przy czym mowa tutaj zarówno o porze dziennej, jak i nocnej. Po zmroku numer domu musi być równie dobrze dostrzegalny. Tym samym należy go zamontować w dobrze widocznym miejscu, na elewacji budynku lub ogrodzeniu – i powinien być to podświetlany numer domu. Oczywiście kwestie samego podświetlenia można rozwiązać na kilka sposobów.

Sposoby podświetlania numeru domu

Dobrą widoczność adresu budynku czy posesji zapewnia kilka rozwiązań, do których należy:

·         Oświetlenie uliczne – jeśli tabliczka adresowa montowana jest na ogrodzeniu lub elewacji oświetlonej lampami ulicznymi.

·         Lampa ścienna – montowana zazwyczaj w pobliżu adresu numeru domu, tak, aby go oświetlać

·         Podświetlany numer domu – są to zazwyczaj specjalne tabliczki adresowe wyposażone w moduły LED.

Ostatnie rozwiązanie, czyli nowoczesne tablice adresowe podświetlane to rozwiązanie, które cieszy się obecnie największą popularnością. Ich montaż jest niezwykle prosty. Na tym jednak nie koniec! Wykorzystanie do podświetlenia modułów LED sprawia, że podświetlany numer domu nie obciąża zbytnio kieszeni. Jak wiadomo, ceny energii stale rosną, a numer musi być widoczny przez całą noc. Technologia LED jest jednak niezwykle energooszczędna. Taka tabliczka adresowa zasilana jest mocą zaledwie 6W. Ponadto można jeszcze bardziej zoptymalizować oświetlenie numeracji nieruchomości.

Tabliczki adresowe LED z czujnikiem zmierzchu

Do pełnej automatyzacji podświetlenia numeru domu, która z jednej strony zapewnia komfort i wygodę, a z drugiej ogranicza zużycie energii do minimum, służą tabliczki adresowe z czujnikiem zmierzchu. Tego typu urządzenia działają w pełni bezobsługowo, włączając się w chwili zmierzchu i wyłączając po brzasku. Tym samym numer domu jest podświetlany tylko wtedy, kiedy to jest potrzebne – bez konieczności pamiętania o jego codziennym włączaniu i wyłączaniu.

Technologia - najnowsze informacje