czwartek, 22 lipca 2021 09:02

Kradli rynny z budynków kościoła. Zostali zatrzymani

Autor Głos 24
Kradli rynny z budynków kościoła. Zostali zatrzymani

Policja z Bochni i Nowego Wiśnicza zatrzymała dwóch mężczyzn, którzy kradli rynny z kościołów i sprzedawali je w punktach złomu. To  37- i 26-latek z Krakowa. Mężczyźni usłyszeli 7 zarzutów kradzieży.

Pierwszy przypadek kradzieży kościelnych rynien w powiecie bocheńskim zgłoszono w nocy 25 marca 2021 roku. Złodzieje okradli kościół w Lipnicy Murowanej. Następne kradzieże miały miejsce w kwietniu, w Leszczynie i Trzcianie. Policja ustaliła, że złodzieje kradli również na terenie innych miejsc w Małopolsce. Rynny skradziono też z kościołów w powiecie wielickim i wadowickim. Przestępcy działali w godzinach nocnych a wartość ich łupów oszacowano na około 14 tysięcy złotych.

Do zatrzymania dwóch mężczyzn, 37 i 26-letnich mieszkańców Krakowa doszło 12 i 14 lipca b.r. Okazało się, że skradzione rynny i rury miedziane sprzedawali w pobliskich punktach skupu złomu. Na chwilę obecną zostało im postawione 7 zarzutów kradzieży. Sprawa jest rozwojowa gdyż prawdopodobnie stoją za kilkoma innymi kradzieżami miedzianych rynien. Jeden z mężczyzn został objęty dozorem policji i zakazem opuszczania kraju. Wobec drugiego zastosowano poręczenie majątkowe.  Sprawę prowadzi Komisariat Policji w Nowym Wiśniczu pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Bochni.

Inf.: KPP Bochnia, fot.: zabytki.powiatbochenski.pl

Bochnia

Bochnia - najnowsze informacje