wtorek, 12 grudnia 2023 13:40

Policjanci kolejny raz zapobiegli tragedii. "Jeden telefon może uratować życie"

Autor Katarzyna Jamróz
Policjanci kolejny raz zapobiegli tragedii. "Jeden telefon może uratować życie"

Policjanci udzielili pomocy zziębniętemu mężczyźnie, którego znaleźli w opuszczonym budynku na terenie gminy Szczucin. Zdarzenie to jest jednym z wielu przypadków, które potwierdzają, że niska temperatura może być poważnym zagrożeniem dla osób samotnych, bezdomnych czy tych pod wpływem alkoholu.

W piątek (8 grudnia), przed godziną 21, mundurowi podczas rutynowej kontroli miejsc gromadzenia się osób bezdomnych zauważyli w pustostanie zziębniętego mężczyznę. Funkcjonariusze przeprowadzili z 53-latkiem rozmowę, informując go o ryzyku, jakie niesie ze sobą przebywanie w budynkach o złych warunkach technicznych. Mężczyzna po namowie policjantów, powrócił do swojego miejsca zamieszkania.

Apel policji

Niska temperatura, zwłaszcza w okresie zimowym, to szczególne zagrożenie dla osób bezdomnych, samotnych czy tych znajdujących się pod wpływem alkoholu. Z tego powodu, policja apeluje o aktywne informowanie służb o osobach mogących znajdować się w sytuacji zagrażającej życiu lub zdrowiu. Istnieje także możliwość zgłoszenia miejsc przebywania osób bezdomnych poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa, co pozwala skierować uwagę służb na konkretne obszary. – Pamiętajmy, że jeden telefon może uratować komuś życie – zaznacza policja.

Fot. KWP w Bydgoszczy/ Ilustracyjne

Dąbrowa Tarnowska - najnowsze informacje

Rozrywka