sobota, 16 maja 2020 11:50

Policjanci zatrzymali ich za dziwne zachowanie. Przewozili marihuanę

Autor Mirosław Haładyj
Policjanci zatrzymali ich za dziwne zachowanie. Przewozili marihuanę

Dziwne zachowanie dwóch młodych mężczyzn zwróciło uwagę policjantów. Podczas kontroli okazało się, że 20 i 21-letni mieszkańcy powiatu tatrzańskiego mają przy sobie narkotyki.

W kwietniu br. tatrzańscy policjanci zaobserwowali dziwne zachowanie kierowcy sportowego samochodu, który na widok patrolu drogówki w Białym Dunajcu postanowił pojechać inną drogą. Kierowca kluczył bocznymi uliczkami, zmierzając w stronę Zakopanego. Policjanci postanowili zatrzymać samochód do kontroli. W trakcie interwencji ustalili, że kierowca i jego pasażer to mieszkańcy powiatu tatrzańskiego, w wieku 20 i 21 lat. Podczas sprawdzania, przy 20-latku zabezpieczono worek foliowy z suszem roślinnym. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani.

Tester narkotykowy wstępnie potwierdził, że zabezpieczona substancja to marihuana. Podczas przeszukań, w domu 21-latka policjanci znaleźli kolejne kilkadziesiąt gramów suszu roślinnego. Zostały one zabezpieczone i będą poddane szczegółowym badaniom w policyjnym laboratorium. Łącznie ponad 80 gramów marihuany zostało przejęte przez kryminalnych. Sprawa ma charakter rozwojowy. Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat w więzieniu.

Inf. i foto: Policja w Zakopanem

Podhale - najnowsze informacje