piątek, 23 czerwca 2023 11:43

Policjanci spotkali się z dziećmi i młodzieżą w Charsznicy

Autor Mirosław Haładyj
Policjanci spotkali się z dziećmi i młodzieżą w Charsznicy

20 czerwca w Charsznicy w powiecie miechowskim w ramach kampanii „No Promil No Problem” odbyła się akcja profilaktyczna przestrzegająca przed jazdą po alkoholu oraz pod wpływem narkotyków. W przedsięwzięciu wzięli udział policjanci z Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Miechowie wspólnie z uczniami ze Szkoły Podstawowej w Charsznicy.

Głównym założeniem realizowanej kampanii było ograniczenie na terenie Małopolski liczby osób kierujących pojazdami pod wpływem alkoholu lub środków odurzających oraz podkreślenie roli pasażerów i  innych osób w reagowaniu na sytuacje, kiedy za kierownicę wsiada nietrzeźwy. Takie zachowanie pozwoli zapobiec wielu wypadkom i ludzkim dramatom. Niezwykle ważny jest również udział dzieci i młodzieży w tego rodzaju działaniach, ponieważ  przekaz skierowany przez nich do kierowców ma dużo większą siłę oddziaływania. Ponadto z całą pewnością udział w tego rodzaju kampanii profilaktycznej będzie miał wpływ na kształtowanie postawy młodego człowieka w dorosłym życiu.

Akcja rozpoczęła się przed szkołą, a następnie uczniowie wspólnie z policjantami przemaszerowali ulicami Charsznicy przed siedzibę Urzędu Gminy, gdzie przywitał ich wójt gminy Jan Żebrak, który podziękował wszystkim za wzięcie udziału w kampanii. W swoim przemówieniu wójt podkreślił, że trzeźwość za kierownicą jest jednym z niezwykle ważnych elementów bezpieczeństwa na drodze.

W tym dniu, uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Charsznicy mieli możliwość wzięcia udziału  w kontrolach drogowych wspólnie z policjantami  ruchu drogowego. Podczas kontroli policjanci sprawdzali trzeźwość kierowców, natomiast uczniowie wręczali specjalne deklaracje trzeźwości, ulotki oraz balony z logo akcji „No promil no problem”.  Ponadto każdy z uczniów biorący udział w kampanii otrzymał od policjantów ruchu drogowego element odblaskowy.

Inf. i foto: KPP Miechów

Miechów - najnowsze informacje

Rozrywka