wtorek, 21 grudnia 2021 12:11

Policjanci z Jordanowa odnaleźli sprawcę kolizji i potrącenia kierowcy

Autor Mirosław Haładyj
Policjanci z Jordanowa odnaleźli sprawcę kolizji i potrącenia kierowcy

Kryminalni z Komisariatu Policji w Jordanowie ustalili tożsamość 56-letniego mieszkańca powiatu suskiego, który na początku grudnia br. w Bystrej  spowodował kolizję, a następnie, uciekając z miejsca zdarzenia, potrącił kierowcę wysiadającego ze swojego samochodu. Sprawca usłyszał zarzut spowodowania uszczerbku na zdrowiu, za co grozi do 5  lat pozbawienia wolności. Materiały sprawy trafiły do prokuratury.

Do  zdarzenia doszło 8 grudnia po godzinie 16:00 na drodze krajowej K 28  w Bystrej. Kierowca samochodu marki BMW, widząc przed sobą korek, dojechał do ostatniego samochodu i zatrzymał się za nim. Zaraz po tym, w tył jego samochodu uderzył jadący za nim bus. Kierowca bmw wyszedł z samochodu, by ocenić uszkodzenia pojazdu lecz wtedy kierowca busa wjechał na przeciwległy pas i ruszył w kierunku czoła zatoru pojazdów, potrącając przy tym pokrzywdzonego. Kierujący bmw z obrażeniami ciała trafił do szpitala, natomiast policjanci rozpoczęli  poszukiwania sprawcy, który po zdarzeniu odjechał.

Pod koniec ubiegłego tygodnia prowadzący sprawę jordanowscy kryminalni ustalili tożsamość kierowcy busa, który najpierw najechał na pojazd, a następnie potrącił pokrzywdzonego. Okazał się nim 56-letni mieszkaniec powiatu suskiego. W czwartek mężczyzna usłyszał zarzut spowodowania uszczerbku na zdrowiu, za który grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Usłyszy także zarzut spowodowania zagrożenia bezpieczeństwa  – kolizji.

Inf.: KPP Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka - najnowsze informacje