środa, 13 maja 2020 15:23

Tarnów. Policyjny pościg za motocyklistą. Co miał na sumieniu?

Autor Marzena Gitler
Tarnów. Policyjny pościg za motocyklistą. Co miał na sumieniu?

Patrol tarnowskiej drogówki w Siemiechowie ruszył w pościg za motorowerzystą, który jechał z pasażeram bez świateł i kasków. Uciekający przed policją 21-latek popełnił 8 wykroczeń i 3 przestępstwa.

W niedzielny wieczór jeden z patroli wydziału ruchu drogowego tarnowskiej komendy miejskiej około godz. 20:15  zauważył poruszającego się drogą wojewódzką 980 w Siemiechowie motorowerzystę na simsonie. Mimo że zapadł już zmrok, wiozący pasażera mężczyzna jechał nieoświetlonym pojazdem i ani on, ani jadący z nim pasażer nie mieli kasków.

Policjanci chcieli zatrzymać pojazd, ale na wydane polecenie do zatrzymania kierowca przyśpieszył i zaczął uciekać. Mundurowi ruszyli za nim, dając sygnały do zatrzymania się, które temten ignorował i dalej pędził przed siebie. Po kilkuset metrach droga asfaltowa zmieniła się w poln. Młody człowiek nadal próbował uciekać, a gdy warunki terenowe nie pozwoliły na dalszą jazdę, porzucił skuter i razem z pasażerem pieszo rzucili się w stronę lasu.

Już po dwustu metrach policjanci zatrzymali obu uciekinierów. Jak można się było domyśleć 21-letni kierowca i o dziesięć lat starszy pasażer uciekali, bo nietrzeźwi. Pierwszy z nich wydmuchał dwa promile alkoholu, pasażer blisko dwa i pół, ale to nie wszystko. Ilość popełnionych przewinień zatrwożyła i wprawiła w konsternację samych mundurowych. Okazało się, że 21-latek posiada wydany przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów wszelkich kategorii, mtorower nie ma aktualnych badań technicznych, ani obowiązkowego ubezpieczenia. Do tego doszło niezatrzymanie się do kontroli, ucieczka, brak oświetlenia, brak kasków ochronnych, przewożenie pasażera na „podwójnym gazie”.

21-latek trafił do pomieszczeń dla zatrzymanych, a po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty. Niezatrzymanie się do kontroli, jazda w stanie nietrzeźwości i niestosowanie się do sądowego zakazu to przestępstwa, za które młodemu kierowcy grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Również pasażer odpowie przed sądem. Za brak kasku grozi mu grzywna.

Uciekający przed policją motorowerzysta? popełnił 8 wykroczeń i 3 przestępstwa?? Z takim przykładem lekceważenia...

Gepostet von Tarnowska Policja am Dienstag, 12. Mai 2020

inf. , foto i wideo KMP w Tarnowie

Tarnów - najnowsze informacje