czwartek, 26 marca 2020 07:04

Polska: Czy w tym roku dzieci pójdą do I komunii świętej?

Autor Mirosław Haładyj
Polska: Czy w tym roku dzieci pójdą do I komunii świętej?

Arcybiskup Stefan Gądecki w wydanym w związku z pandemią koronawirusa dekretem poinformował, że jeżeli stan epidemii nie zostanie odwołany i dzieci nie wrócą do szkół, należy do czasu ustania epidemii odwołać wszystkie I komunie święte.

Przewodniczący episkopatu  poinformował, że do Wielkanocy odwołane są wszystkie spotkania z dziećmi komunijnymi i z ich rodzicami. Jednocześnie arcybiskup zachęcił księży, aby byli w stałym kontakcie z rodzinami dzieci komunijnych i wsłuchiwali się w ich potrzeby. Arcybiskup napisał:

Jeżeli po Wielkanocy dzieci wrócą do szkół i stan epidemii zostanie odwołany, decyzję o przyjęciu I komunii świętej należy pozostawić rodzicom w porozumieniu z księdzem proboszczem. Każdy przypadek należy rozpatrzyć indywidualnie, nie może decydować głosowanie lub wola większości. Gdyby rodzice zdecydowali się na I komunię świętą swojego dziecka w pierwotnym (zwykle majowym) terminie, należy uczynić to z zachowaniem najwyższych środków ostrożności, w małych grupach lub nawet pojedynczo, niekoniecznie w niedzielę.
Koronawirus w Małopolsce. Oprac. Głos24.pl
Infogram
koronawirus najnowsze informacje

Inf.: Episkopat

Polska - najnowsze informacje