piątek, 11 lutego 2022 14:16

Pomysł na Walentynki w Krakowie. Jak spędzić czas?

Autor Joanna Obajtek
Pomysł na Walentynki w Krakowie. Jak spędzić czas?

Już w poniedziałek 14 lutego wielkie święto zakochanych, Walentynki. Kraków szykuje z tej okazji wiele atrakcji. Ci, którzy wybiorą to miasto na weekend we dwoje, nie pożałują. Jak spędzić Walentynki w Krakowie?

W Krakowie w walentynki do wyboru koncert, teatr i bieg. Krakowskie instytucje wyszły naprzeciw zakochanym.

Romantyczny spektakl w Teatrze Groteska

Teatr Groteska stoi otworem w walentynki dla miłośników sztuki i romantycznych spektakli. Wykonawcy od lat mają swoją własną wersję fenomenu literackiego jakim jest „Mistrz i Małgorzata”. Tu głównymi animatorami jest diabelska świta Wolanda, a narratorem wpędzonym w szaleństwo Iwan Bezdomny.

„Mistrz i Małgorzata” to opowieść o ludziach, którzy potrafią kochać bez względu na wszystko, choć w tym przypadku nieszczęśliwie.

Teatr Groteska zaprasza na spektakl w najbliższy piątek i sobotę o godz. 19.

Pobiegnij w Biegu Walentynkowym

W niedzielę 13 lutego odbędzie się już 6. Bieg Walentynkowy. Pary przebiegną przez Park Jordana złączone opaską po trasie w kształcie serca. Na każdego uczestnika czeka słodka nagroda.

Koncertowa Filharmonia

Krakowska Filharmonia przygotowała wyjątkowy koncert walentynkowy, podczas którego  zabrzmią klasyczne pieśni gospel. Wykona je Karen Edwards. Amerykańska wokalistka i pianistka, która współpracowała m.in. ze Stevie Wonderem, Tonnym Bennetem czy Prince’m. Razem z nią zagra Chór Filharmonii Krakowskiej. Koncert zobaczymy w niedzielę 13 lutego o 15 i 18:30

Innym wydarzeniem towarzyszącym jest  Festiwal Opera Rara. W sobotę, 12 lutego jego kolejna edycja pod mottem:  „Myśli me o was i waszej piękności już się nie zmienią”.

Koncert walentynkowy tylko w Filharmonii!

Twój Kraków - spaceruj i fotografuj z nami!

Jutro, 12 lutego o  11  na miłośników mobilnej fotografii czeka kolejny bezpłatny spacer z przewodnikiem, pod tematem „Zwierzęta w sztuce i architekturze Krakowa”. Tym razem uczestnicy wejdą do  Katedry Wawelskiej i sfotografują wawelskie zwierzęta. Zbiórka o 11 przy pomniku Jana Pawła II na Wzgórzu Wawelskim.


Rozśpiewana Bagatela

Przez cały weekend do niedzieli 13 lutego będziemy świadkami wydarzenia „Bagatela śpiewa”.  Razem z nim przypomnimy kultowe pieśni i monologi z Piwnicy pod Baranami, przeboje Marka Grechuty, Zbigniewa Wodeckiego i Andrzeja Zauchy. Bilety dostępne na stronie teatru.


Kabaret w ICE Kraków

W sobotę, 12 lutego, o 18.00  recital kabaretowy Artura Andrusa i jego gości. Piosenki będą przeplatane wierszami, humorystycznymi komentarzami i anegdotami. Pary, które chcą przyjemnie i wesoło spędzić wieczór powinny rozważyć tą opcję. Kabaret tylko w ICE!


Sobota z Pałacem Potockich

Ciekawe walentynki rozpoczną się w pałacu Potockich w sobotę, 12 lutego poranną jogą. Poprowadzi ją Zuzanna Grodowska – joginka, kociara, współzałożycielka Yoga Shala Kraków. Później o 11 picie porannej kawy, czyli rozmowa z Agą Szuścik  o aktywnej i kreatywnej profilaktyce, „Życiu po raku” oraz rozmowa z Agą Kozak o tym czym może być sztuka dla zdrowia i w chorobie. O godz. 14.00 zaczniemy (po)wolne popołudnie, czyli rozmowa z projektantką Pat Guzik, Martyną Wilde (Mapaya) i Karoliną Zając (Pavilon Vintage Classics). W programie również rozmowa o książkach z Pauliną Felicją Seidler, autorką książki „Po prostu spokój, a o 19.00  warsztaty robienia świec z intencją.

Kraków zaprasza zakochanych na walentynki. Początek wydarzeń już jutro!

Kraków

Kraków - najnowsze informacje