czwartek, 3 marca 2022 15:55

„Wspieramy nasze koleżanki i kolegów”. Popularny dyskont wycofał produkty rosyjskie. W ramach solidarności z Ukrainą

Autor Mirosław Haładyj
„Wspieramy nasze koleżanki i kolegów”. Popularny dyskont wycofał produkty rosyjskie. W ramach solidarności z Ukrainą

Biedronka poinformowała o wycofaniu produktów rosyjskich z oferty.

Biedronka poinformowała, że wycofuje ze sprzedaży artykuły wyprodukowane przez dostawców zarejestrowanych na terenie Federacji Rosyjskiej oraz Republiki Białorusi ze swojej oferty. To forma sprzeciwu wobec bezprecedensowej agresji przeciw niepodległej Ukrainie i dotyczy 16 produktów.

-W związku z podjętą decyzją sieci Biedronka, 1 marca br., zostaje zablokowana sprzedaż produktów rosyjskich i białoruskich oznaczonych m.in. kodami EAN zaczynającymi się od cyfr w zakresie 460-469 oraz 481. W praktyce oznacza to, że nie będzie już możliwy zakup m.in. rosyjskich wódek, takich jak Beluga, Russian Standard, czy Żurawie. Podobnie rzecz ma się z orzeszkami piniowymi pod marką własną BAKAD’OR, których produkcja zdominowana jest przez dostawców z Rosji

-czytamy na stronie Biedronki.

Do sprzedaży nie wejdą także te produkty, które pierwotnie były zaplanowane w ramach akcji promocyjnych.

-Wspieramy nasze ukraińskie koleżanki i kolegów. Razem z organizacjami pomocowymi pomagamy uchodźcom wojennym przekazując produkty. Kolejnym krokiem solidarności z Ukrainą jest brak naszej zgody dla obecności rosyjskich i białoruskich produktów w ofercie Biedronki. Nawet jeśli było ich tylko kilkanaście, to uważamy, że tak należy teraz postąpić.

-wyjaśnia Maciej Łukowski, dyrektor działu zakupów i członek zarządu sieci Biedronka

Sieć Biedronka dokonuje razem z dostawcami przeglądu surowców, które stanowią składniki sprzedawanych w sieci produktów, w celu jak najszybszego usunięcia z nich tych produkowanych w Rosji i Białorusi.

Inf.: Biedronka

Kraków

Kraków - najnowsze informacje