wtorek, 8 października 2019 15:23

Poręba Spytkowska. Zobacz relację z IX Międzygminnego Przeglądu Rękodzieła i Kuchni Regionalnej

Autor Mirosław Haładyj
Poręba Spytkowska. Zobacz relację z IX Międzygminnego Przeglądu Rękodzieła i Kuchni Regionalnej

W minioną niedzielę 6 października w Domu Ludowym w Porębie Spytkowskiej zaprezentowały się Koła Gospodyń Wiejskich, a także stowarzyszenia kulturalne z Małopolski. To już IX Międzygminny Przegląd Rękodzieła i Kuchni Regionalnej, który za sprawą  niestrudzonej animatorki życia kulturalnego Marii Karaś zagościł w Porębie Spytkowskiej.

W programie imprezy znalazła się prezentacja rękodzieła i potraw  kuchni regionalnej przygotowanej przez wystawców  z Brzeska, Biesiadek, Bucza, Przyborowa, Uszwi, Złotej, Zawady Uszewskiej, Okocimia, Kobyla, Poręby Spytkowskiej oraz panie z Małopolski Pachnącej Ziołami, GGG „Kraków i Okolic” oraz Uniwersytetu Trzeciego Wieku. W wystąpieniu rozpoczynającym przegląd, Burmistrz Brzeska Tomasz Latocha pogratulował pani Marii Karaś pomysłu na prezentację dorobku KGW oraz zaangażowania w realizację tak znakomitego projektu promującego kulturę ludową.

Jak każdego roku, Zespół Pieśni i Tańca „ Porębianie” oraz Grupa Śpiewacza w godzinnym występie dały znakomity popis swoich umiejętności, prezentując tańce i przyśpiewki ludowe. Imprezę zakończyła degustacja kuchni regionalnej oraz wieczorek taneczny. Wśród zaproszonych i obecnych na  IX Przeglądzie Rękodzieła i Kuchni Regionalnej gości byli: poseł Władysław Kosiniak- Kamysz, wicestarosta Maciej Podobiński, sołtys a zarazem wiceprzewodniczący RM w Brzesku Adrian Zaleśny, dyrektor MOK Beata Kądziołka oraz radny Bogusław Sambor.

Inf.: UG Brzesko

Fot.: MOK Brzesko

Brzesko - najnowsze informacje