środa, 29 grudnia 2021 12:17

Posłanka pokazała rachunki za gaz. 220% podwyżki! "Jak spiąć budżet?"

Autor Mirosław Haładyj
Posłanka pokazała rachunki za gaz. 220% podwyżki! "Jak spiąć budżet?"

Posłanka Agnieszka Ścigaj opublikowała na Twitterze zdjęcia rachunków za gaz Ośrodka Pomocy Społecznej w Kluczach z 2020 i 2021 r. Różnica między nimi jest kolosalna, ponieważ tegoroczna podwyżka cen sprawiła, że kwota wzrosła 220%, mimo niższego zużycia. Czy ten los czeka inne placówki oraz samorządy?

Agnieszka Ścigaj pokazała na Twitterze, że różnica między wystawionym dla Ośrodka Pomocy Społecznej w Kluczach rachunkiem za gaz z minionego roku, a bieżącym wynosi 3599 zł. Kwota 6393 zł jaką ośrodek musi zapłacić, mimo niższego zużycia gazu stanowi 220% dotychczasowej opłaty.

– Ten sam okres w 2020 roku: zużycie 13 053 kWh - 2794 zł. W 2021 roku: zużycie 12 392 kWh - 6393 zł

– napisała na Twitterze.

Posłanka podkreśliła, że podwyżka wynosi dużo więcej niż dotychczasowa kwota.

– Masakra! Jak ma spiąć budżet, aby było za co pomagać

– zakończyła swój wpis.

W rozmowie z wp.pl posłanka zwróciła uwagę na to, że prezentowany przez nią rachunek dotyczy małego ośrodka.

– Teraz można sobie wyobrazić, jak podwyżki cen przełożą się na inne większe placówki, np. całodobowe

– dodała.

Agnieszka Ścigaj powiedziała, że nieprawdą jest, iż podwyżki nie dotyczą samorządów. Jak dodała w rozmowie z wp.pl "tak twierdzą niektórzy politycy Prawa i Sprawiedliwości".

Agnieszka Ścigaj jest posłem od 2015 r., kiedy to dostała się do Sejmu z listy Kukiz'15. W wyborach w 2019 r. startowała – tak jak całe ugrupowanie Pawła Kukiza – z listy PSL, w ramach współpracy wyborczej tego ugrupowania z Kukiz’15. Wywalczyła mandat, uzyskując w Okręgu Wyborczym Nr 13, obejmującym Kraków i powiaty krakowski, miechowski i olkuski 20 tys. 877 głosów. Ale w listopadzie 2020 r., po tym jak praktycznie zakończył żywot projekt Koalicja Polska, Ścigaj odeszła z klubu i została przewodniczącą Koła Poselskiego Polskie Sprawy. Zatrudniła się też w Ośrodku Pomocy Społecznej w Kluczach w woj. małopolskim. Wygrała konkurs i została dyrektorem ośrodka.

Foto: Twitter/Agnieszka Ścigaj

Olkusz

Olkusz - najnowsze informacje