piątek, 22 października 2021 15:17

Posprzątają teren po motelu Krak. „3 lata temu obiecano nam park”

Autor Tomasz Stępień
Posprzątają teren po motelu Krak. „3 lata temu obiecano nam park”

W sobotę w samo południe zbiorą się i będą sprzątać teren po motelu Krak. To akcja "Dość obietnic, chcemy parku!", do której każdy może dołączyć.

Pomysł ze sprzątaniem terenu zielonego przy dawnym Motelu Krak rzucili aktywiści z okolicznych osiedli. Happening ma być formą nacisku na urzędników miejskich, którzy nie spieszą się, żeby zrealizować plan urządzenie tutaj parku. Udział w wydarzeniu zapowiedziała ponad setka osób - mieszkańców Azorów, Bronowic oraz nowych osiedli z rejonu Ronda Ofiar Katynia. – Chcemy w ten symboliczny sposób przypomnieć władzom Krakowa, że 3 lata temu obiecano nam park, ale jak na razie nie kiwnięto nawet palcem, aby słowa dotrzymać – mówią organizatorzy. –  W związku z tym, że nie chcemy biernie czekać na ruch ze strony urzędników, sami zrobimy pierwszy krok i przygotujemy ten zaniedbany teren pod budowę obiecanego parku. Wraz z naszymi rodzinami, sąsiadami oraz wszystkimi, którym leży na sercu los tego, będziemy porządkować ten teren. Chcemy, aby w tym rejonie Krakowa było coś więcej niż tylko betonowe osiedla, estakady i stacje benzynowe. W związku z tym, że nasza cierpliwość co do działań urzędników się skończyła, bierzemy sprawy w swoje ręce!

Akcja sprzątania potrwa przez kilka godzin. Start w sobotę od 12:00 na parkingu przy dawnym Motelu Krak (dogodny dojazd autobusami MPK do Ronda Ofiar Katynia), od strony ulicy Radzikowskiego. Potem akcja sprzątania przeniesie się kilkanaście metrów dalej, na obszar sprzątania zlokalizowany między ulicami Wizjonerów a Radzikowskiego. Planowane zakończenie akcji: ok. 15:00.

Kraków

Kraków - najnowsze informacje