sobota, 10 lipca 2021 08:17

Potężne nawałnice nad Małopolską. Strażacy otrzymali ponad 1000 zgłoszeń

Autor Aleksandra Tokarz
Potężne nawałnice nad Małopolską. Strażacy otrzymali ponad 1000 zgłoszeń

Zalane torowiska, nieprzejezdne drogi, ogromny grad. W piątek przez całą Polskę przetoczyły się potężne nawałnice. W Małopolsce strażacy otrzymali ponad 1000 zgłoszeń. Większość, bo aż 900 z nich dotyczyło Krakowa i powiatu krakowskiego - informuje Onet.

W piątek w całym kraju miały miejsce ulewne deszcze i burze, których skutki niekiedy były tragiczne. Zalanych zostało wiele miast, w tym między innymi Kraków. Wiatr powalał drzewa, a burzy towarzyszyły opady dużego gradu.

Więcej na temat ulewy nad Krakowem w poniższym artykule:

Potężna ulewa nad Krakowem. Ulice jak rzeki, zalane torowisko [WIDEO,ZDJĘCIA]

Jak poinformowała Komenda Główna PSP w piątek do północy przeprowadzono 5342 interwencje związane z usuwaniem skutków zjawisk atmosferycznych. Najwięcej w województwie łódzkim (1248), małopolskim (841), mazowieckim (765) i wielkopolskim (616) - informuje Onet. Nawałnice uszkodziły lub całkowicie zerwały dachy na 203 budynkach mieszkalnych i gospodarczych. Najwięcej strat, bo aż 129 dachów, uszkodziły burze w województwie łódzkim.

W sobotę od północy do godz. 5 strażacy interweniowali w związku z pogodą 72 razy. Do szpitala, z niewielkimi obrażeniami, trafiło troje dzieci. Ewakuowanych przez strażaków zostało 15 obozów harcerskich.

Jak przekazał wczoraj wieczorem rzecznik małopolskiej straży Sebastian Woźniak, w piątek odebranych zostało w sumie ponad 1000 zgłoszeń, gdzie większość z nich, bo około 900, dotyczyła powiatu krakowskiego i Krakowa - dzielnic Śródmieście, Krowodrza i Podgórze.

fot. Mateusz Łysik

Kraków

Kraków - najnowsze informacje