piątek, 12 marca 2021 11:06

Kraków. Potrącił kobietę na hulajnodze na przejściu dla pieszych. Mamy nagranie!

Autor Marzena Gitler
Kraków. Potrącił kobietę na hulajnodze na przejściu dla pieszych. Mamy nagranie!

Policjanci zatrzymali sprawcę wczorajszego wypadku na ul. Radzikowskiego w Krakowie. Kierowca potrącił jadącą na zielonym świetle hulajnogą 29-latkę. Nawet się nie zatrzymał!

Wypadek, który wydarzył się 10 marca br., około godziny 9, na ulicy Radzikowskiego w Krakowie nagrała kamera.

Kierowca bmw nie zatrzymał się na czerwonym świetle przed przejściem dla pieszych i potrącił 29-letnią kobietę, jadącą na elektrycznej hulajnodze. Nie zatrzymał się, nie udzielił poszkodowanej pomocy. Odjechał z miejsca wypadku.

Kobieta doznała złamania prawej ręki, złamania lewej nogi oraz urazu głowy. Przybyłe na miejsce pogotowie ratunkowe udzieliło jej pierwszej pomocy, a następnie została zabrana do szpitala.

- Kobieta poruszała się prawidłowo - wyjaśnił w rozmowie z Głos24 mł. asp. Piotr Szpiech, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Krakowie. - W myśl obowiązujących przepisów jadący na hulajnodze traktowany jest jako pieszy.

Warto dodać, że inaczej sytuacja wygląda w przypadku rowerzystów, którzy przez przejście powinni przechodzić prowadząc rower, a jechać mogą tylko, gdy równolegle obok pasów jest przejazd dla rowerzystów.

Policjanci z krakowskiej drogówki zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz ustalili świadków potrącenia. Szybko ustalono personalia kierowcy i już kilka godzin później policjanci w jednej z podkrakowskich miejscowości zatrzymali 25-letniego kierowcę.

Jak się okazało, mężczyźnie na początku br. zatrzymane zostało prawo jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym.

25-latek usłyszał zarzuty spowodowania wypadku, za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo przedstawiono mu zarzut ucieczki z miejsca zdarzenia, dlatego kara ta może zostać zwiększona. Dzisiaj mężczyzna zostanie doprowadzony do krakowskiej prokuratury.

foto i wideo: Małopolska Policja

Kraków

Kraków - najnowsze informacje