wtorek, 9 listopada 2021 17:30

Powiat brzeski: Trzem 15-latkom się nudziło. Postanowili coś zdemolować

Autor Mirosław Haładyj
Powiat brzeski: Trzem 15-latkom się nudziło. Postanowili coś zdemolować

Policjanci z posterunku w Szczurowej wspólnie z brzeskimi kryminalnymi ustalili sprawców zniszczenia kilkudziesięciu krzesełek na stadionie klubu sportowego w Borzęcinie. Wandalami okazali się nieletni mieszkańcy gminy. Za swój wybryk będą oni teraz musieli odpowiedzieć przed sądem rodzinnym i nieletnich.

Do zdarzenia doszło na początku października. Policjanci zostali poinformowani o zniszczeniu kilkudziesięciu krzesełek na trybunach stadionu Klubu Sportowego Sokół Borzęcin. Po przyjęciu zawiadomienia o przestępstwie, sprawą zajęli się policjanci z posterunku w Szczurowej. W dochodzeniu wsparli ich kryminalni z Brzeska.

Funkcjonariusze bardzo szybko ustalili, że dewastacji dokonało trzech 15-letnich mieszkańców gminy Szczurowa oraz Borzęcin. Nastolatkowie przyznali się do zniszczenia mienia. Podczas rozmowy z funkcjonariuszami przyznali, że 1 października w godzinach wieczornych przebywali na terenie obiektu sportowego w towarzystwie rówieśników. Część nieletnich spożywała alkohol. W trakcie picia trzech nastolatków zaczęło dewastować trybuny. Sprawcy kopali  i łamali oparcia siedzisk, a następnie nimi rzucali. Łącznie zniszczyli kilkadziesiąt krzesełek. Swoje zachowanie tłumaczyli bezmyślnością i młodzieńczą głupotą.

Wartość strat spowodowanych przez ich działanie oszacowana została na 2250 złotych. Materiały sprawy zostaną teraz przekazane do sądu rodzinnego i nieletnich, który zdecyduje o ich dalszym losie. Zgodnie z Ustawą o postępowaniu w sprawach nieletnich, sąd może zobowiązać rodziców lub opiekuna do naprawienia w całości lub w części szkody wyrządzonej przez nieletniego.

Inf.: KPP Brzesko
Fot.: Fot.: Facebook (Sokół Borzęcin)

Brzesko

Brzesko - najnowsze informacje