piątek, 1 listopada 2019 22:33

Powiat krakowski: Konkurencja czy porachunki? Nowe BMW Seria 3 doszczętnie spalone!

Autor Anna Piątkowska-Borek
Powiat krakowski: Konkurencja czy porachunki? Nowe BMW Seria 3 doszczętnie spalone!

Końcem lipca tego roku w Świątnikach Górnych doszczętnie spłonęło nowe BMW Seria 3 (G20). Kto je podpalił?

Spalone BMW Seria 3 należało do wypożyczalni Daily Warriors.

Wypożyczalnia Samochodów Daily Warriors po zdarzeniu w mediach społecznościowych opublikowała komunikat:

– Może i jesteśmy jedną z pierwszych wypożyczalni posiadających nowe BMW Serii 3, ale na pewno jesteśmy PIERWSZĄ wypożyczalnią na świecie, która ma doszczętnie spalone BMW G20!!!

Jak do tego doszło?

– Niestety trafiliśmy na klienta, który użył naszego samochodu w nieznanym nam celu oraz porzucił doszczętnie spalony wrak. Klient okazał się oszustem, który wypożyczył pojazd na fałszywy dowód osobisty oraz niepoprawny adres zamieszkania – informuje Daily Warriors.

27 lipca br. oszust zawarł umowę na wypożyczenie BMW. Posłużył się dowodem osobistym i prawem jazdy innej osoby.

– Dwa dni później pojazd doszczętnie spłonął na leśnej polanie w gminie Świątniki Górne, najprawdopodobniej w wyniku podpalenia – podaje Komenda Powiatowa Policji w Krakowie.

Wartość spalonego BMW Serii 3 to około 150 tys. zł.

Kto spalił nowe BMW?

Policja wszczęła dochodzenie. 31 października policjanci z KPP w Krakowie poinformowali, że zatrzymali 25-latka, który posłużył się danymi innej osoby przy zawarciu umowy o wypożyczenie BMW. Mieszkaniec Krakowa został zatrzymany w swoim mieszkaniu w czwartek 24 października.

– W jego lokum policjanci znaleźli dowody osobiste i prawa jazdy wydane na różne nazwiska. Dokumenty te były ukryte w pudełku po telefonie komórkowym. W trakcie przeszukania mieszkania kryminalni zabezpieczyli też wiele innych przedmiotów i podejrzanej dokumentacji – podaje KPP w Krakowie. – Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 25-latkowi zarzutu oszustwa, podszywania się pod inną osobę i posłużenia się cudzymi dokumentami tożsamości (art. 286 §1 k.k. w zw. z art. 190a §2 k.k. w zw. z art. 275 § 1 kk), przy czym czynu tego dopuścił się w warunkach recydywy – dodają policjanci.

Mężczyzna, który podpalił BMW wypożyczone z Daily Warriors, był już wcześniej karany za popełnienie podobnych przestępstw. Odsiedział za nie karę pozbawienia wolności. Teraz, decyzją sądu podejrzany trafił na trzy miesiące do aresztu i grozi mu 12 lat pozbawienia wolności.

Sprawa jest rozwojowa.

– Policja wciąż bada okoliczności tego zdarzenia, jak i wiele innych wątków, jakie pojawiły się w tej sprawie – podają funkcjonariusze. – Śledczy weryfikują, czy to 25-latek podpalił pojazd i ustalają motywy jego działania i czy w ten sam sposób oszukał inne wypożyczalnie pojazdów.

fot Daily Warriors (Facebook)

Powiat krakowski - najnowsze informacje