piątek, 18 listopada 2022 12:19

Powiat miechowski. Prawie 20 lat terroryzował swoją rodzinę. W końcu zrealizował swoje groźby

Autor Patryk Trzaska
Powiat miechowski. Prawie 20 lat terroryzował swoją rodzinę. W końcu zrealizował swoje groźby

Znamy szczegóły poniedziałkowego (14 listopada) pożaru domu jednorodzinnego w Gołczy (powiat miechowski). Okazuje się, że stał za nim 53-latek, który przez ponad 20 lat znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją rodziną. W dniu pożaru dzwonił do swoich córek z groźbami, finalnie je zrealizował.

Do zdarzenia 14 listopada w Gołczy (powiat miechowski). Funkcjonariusze już zatrzymali 53-letniego mężczyznę, znajdującego się pod wpływem alkoholu.

Policjanci ustalili, że mężczyzna poprzedniego dnia (13 listopada) wrócił do domu z zagranicy, gdzie pracuje. Tego samego dnia, między nim a żoną doszło do kłótni, w trakcie, której mężczyzna, grożąc pobiciem, zmusił kobietę wraz z trojgiem dorosłych dzieci do wyjechania do rodziny.

Następnego dnia, w godzinach popołudniowych mężczyzna dzwonił do córek grożąc, że targnie się na swoje życie i podpali dom. Bezpośrednio po groźbach doszło do zapalenia się domu.

53-latek został zatrzymany. Na podstawie zeznań pokrzywdzonych i świadków ustalono, że mężczyzna miał się znęcać nad żoną fizycznie i psychicznie od 20 lat, jednak nikt nigdy  nie złożył w tej sprawie zawiadomienia.

Mężczyzna usłyszał zarzuty znęcania się psychicznego nad żoną oraz czworgiem dzieci, oraz fizycznego nad żoną usiłowania uszkodzenia ciała syna, oraz zniszczenia mienia poprzez podpalenie domu wraz ze znajdującymi się w nim przedmiotami. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Miechowie, Sąd Rejonowy w Miechowie zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące.

fot. OSP Gołcza

Miechów - najnowsze informacje